Dzisiaj smartfon nie kojarzy się nikomu tylko z urządzeniem, które pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń. Przeciętny użytkownik potrzebuje posiadać wiele funkcji w jednym urządzeniu. Jak najbardziej warto się zastanowić, jaki smartfon kupić. Modele smartfonów do 1000 zł pozwalają nam chociażby na świetne wykonywanie zdjęć. Taki smartfon okaże się świetnym prezentem dla miłośnika fotografii. Smartfony z wyższej półki z pewnością pozwolą nam na cieszenie się przyjemnością tworzenia zdjęć. Jak wybrać telefon, który zrobi cudowne zdjęcia na wakacjach? Czym się kierować podczas takiej decyzji?

Wybieramy telefon z dobrym aparatem

Nowoczesne smartfony posiadają wiele funkcji i możliwości. Jedną z nich jest właśnie wykonywanie zdjęć na dobrym poziomie. Smartfon, który świetnie uwieczni chwile z przyjaciółmi, wakacje, spotkanie rodzinne jest dzisiaj bardzo często poszukiwanym urządzeniem. Każde zdjęcie to pamiątka, do której z chęcią wrócimy nie raz, więc trzeba zdecydować się na dobry telefon, ale również nauczyć się wykonywać świetne zdjęcia. Każdy bez problemu jest w stanie nauczyć się robić dobre zdjęcia smartfonem oraz wykonywać je także nocą.

fot. pixabay.com

O tym, czy dany smartfon będzie w stanie wykonywać dobrej jakości zdjęcia decyduje co najmniej kilka bardzo ważnych czynników, na które musimy zwrócić uwagę. Z pewnością warto przyjrzeć się rozdzielczości matrycy. Dzisiaj mamy również dostępnych wiele smartfonów z kilkoma aparatami. Jednak nie zawsze ich ilość oznacza najlepszą jakość zdjęć. Smartfon z dobrym aparatem powinien cechować się jasnym obiektywem, sprawnie działającym mechanizmem pomiaru ostrości, dodatkowym oprogramowaniem z różnymi trybami, możliwością zapisu zdjęć w formacie RAW. O danym aparacie dużo nam powie również rozdzielczość, w jakiej są rejestrowane materiały wideo. Dzisiaj standardem staje się już 4K. W takim razie jakie modele spełnią oczekiwania amatora fotografii?

Samsung Galaxy M21

Popularnym smartfonem, który pozwoli nam cykać zdjęcia dość dobrej jakości jest Samsung Galaxy M21. Właśnie ten model smartfona z Google Android to smartfon o świetnej relacji ceny do możliwości. Jeśli chodzi o najniższą półkę cenową to telefon przedstawia się dość dobrze. Ekran Super Amoled sprawia, że oglądanie zdjęć na tym modelu jest przyjemnością. Trzeba również zaznaczyć, że ten model Samsunga można uznać za jeden ze smartfonów z najlepszą baterią, bo mamy tutaj aż 6000 mAh. Także jest to telefon z NFC, co będzie kolejną zaletą dla wielu użytkowników. Główny obiektyw Samsunga posiada 48 Mpix obiektywu głównego oraz 8 Mpix ultra-szerokokątnego. Przyda się nam również sensor do pomiaru głębi. Dzięki temu możemy wykonywać świetne zdjęcia dzienne ale i również nocą telefon zrobi ładne zdjęcia. Samsungiem Galaxy M21 nagramy filmy 4K. Ten model również docenią miłośnicy portali społecznościowych i selfie, gdyż przedni aparat posiada 20 Mpix. To jest z lepszych smartfonów do robienia zdjęć w bardzo przystępnej cenie.

Xiaomi Mi 10T Lite

Z pewnością miłośnikom fotografii wpadnie również z oko smartfon jakim jest Xiaomi Mi 10T Lite. Ten model znajdziemy w kilku wersjach kolorystycznych, co również jest sporą zaletą. Ciekawie osadzony aparat to jedna z mocniejszych stron tego smartfona. Jeśli chcemy wydać nie więcej niż 1500 zł to warto przyjrzeć się temu modelowi. Posiada on 64 Mpix obiektyw główny oraz ultra-szerokokątny, co pozwala na wykonywanie praktycznie profesjonalnych zdjęć. Tryb długiego naświetlania również się przyda, gdy będziemy chcieli stworzyć wyjątkowe zdjęcie. Tym telefonem nagramy filmy w 4K. Sam smartfon można uznać za biznesowy model, ponieważ mocny procesor Snapdragon 750G, 6GB RAM i pojemna bateria pozwolą na wygodne korzystanie z urządzenia także w pracy. Xiaomi Mi 10T Lite to także jeden ze smartfonów z 5G.

Smartfonem można dzisiaj wykonywać świetne zdjęcia i łapać w ten sposób chwile. Najnowsze modele pozwolą nam na profesjonalne fotografowanie. Pamiętanie o kilku parametrach pomoże wybrać odpowiedni model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here