Nowoczesne smartfony praktycznie z każdym dniem są ulepszane o nowe rozwiązania i dodatkowe funkcje. Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie braku NFC w swoim smartfonie. Telefony wyposażone w tę technologię są niesamowicie popularne, ale i ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Nic dziwnego, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze smartfony z NFC. Wiele osób zastanawia się, jaki smartfon kupić i właśnie modele ze słynną technologią są w czołówce zainteresowania. Popularne dzisiaj smartfony do 1000 zł na pewno będą wyposażone w NFC. Korzystanie z tej technologii ma sporo korzyści, więc warto dowiedzieć się o niej więcej i znaleźć odpowiedni dla siebie telefon z takim dobrodziejstwem.

Smartfon z NFC – na co zwrócić uwagę?

Skoro NFC to tak popularna i potrzebna technologia to przyjrzyjmy się jej bliżej. W skrócie można powiedzieć, że jest to komunikacja bliskiego zasięgu. Dzięki niej dwa zetknięte ze sobą urządzenia mogą przesyłać między sobą dane. Taki transfer jeszcze nigdy wcześniej nie był tak prosty i skuteczny. Dużą zaletą NFC jest także fakt, że nie potrzebujemy parować ze sobą urządzeń przed dokonaniem transferu danych. To na pewno przyspiesza proces wymiany danych. NFC ma również kolejną zaletę – nie pobiera dużej ilości energii, więc telefon nie rozładuje się tak szybko podczas korzystania z tej technologii. Najnowsze smartfony z Androidem, ale też modele od Apple posiadają NFC.

nfc2
fot. pixabay.com

Wybór smartfonów z NFC jest dzisiaj bardzo szeroki. Bez względu na to, czy ma to być prezent dla nastolatka czy biznesowy smartfon to musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając telefon z NFC. Warto zwrócić uwagę na to, na czym nam najbardziej zależy. Czy głównie właśnie na tej bezprzewodowej technologii czy także innych podzespołach smartfona. Nie ma co przepłacać, więc jeśli chcemy tylko mieć możliwość korzystania z NFC to może uda się nam znaleźć smartfon do 500 zł. Nie każdy smartfon z tą technologią będzie działał tak samo, więc musimy znaleźć taki, którego inne parametry pozwalają na płynne działanie całego urządzenia. Będzie to miało wpływ również na działanie NFC. Z pewnością znajdziemy smartfony z Google Android wyposażone w takie udogodnienie.

Urządzenia współpracujące z NFC

Szybki transfer danych poprzez technologię NFC to niesamowite osiągnięcie techniki. Jest to również bardzo wygodne, kiedy np. lubimy słuchać muzyki na bezprzewodowych słuchawkach albo głośniku. Takie urządzenia nie muszą wykorzystywać Bluetooth do połączenia z telefonem, bo właśnie niektóre modele działają w oparciu o NFC. To pozwala nam na oszczędność czasu, bo nie musimy parować ze sobą urządzeń. Producenci urządzeń z NFC wyposażają je w dodatkowy moduł zabezpieczający, więc nie musimy się martwić o swoje bezpieczeństwo. Każdy smartfon z wyższej półki na pewno pozwoli nam korzystać z tego rozwiązania.

Zapłać telefonem za zakupy w sklepie

Kolejnym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na kupno smartfona z NFC jest chęć płacenia za zakupy właśnie przy pomocy tej technologii używając tylko swojego smartfona. Bez problemu połączymy telefon z terminalem w sklepie i dokonamy płatności. To wszystko dzieje się bardzo szybko. Musimy posiadać na telefonie odpowiednią aplikację, swój wirtualny portfel i płatności będą nam zajmowały dosłownie kilka sekund. To innowacyjne rozwiązanie odmienia życie niejednej osoby.

smartfon do 500 zł
fot. pixabay.com

Posiadając telefon z NFC ułatwimy sobie również korzystanie z komunikacji miejskiej. Za jego pomocą skasujemy bilet i nie będziemy musieli mieć pod ręką portfela. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, bo nie musimy pamiętać o tym, by mieć pod ręką gotówkę. Niejednokrotnie telefon z NFC staje się głównym narzędziem do dokonywania wszelkiego rodzaju płatności. Jak najbardziej się to opłaca, bo niczego nie tracimy, wręcz przeciwnie zyskujemy tylko czas i komfort. Obecnie praktycznie każdy biznesowy smartfon posiada NFC i szkoda by było nie skorzystać z takiego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here