Jak przenieść kontakty

Każdy kto postanowił wymienić swój telefon na nowy, zmaga się z problemem przeniesienia kontaktów. Oczywiście nie jest to zadanie trudne, jednak często jest tak, że zupełnie o nim zapominamy. Wiadomo też, że ręczne przepisywanie numerów telefonów i przypisanych do nich osób jest zadaniem karkołomnym Ale przecież nie musimy wcale tego w ten sposób wykonywać. Na szczęście mamy do wypróbowania kilka sposobów, które pozwolą nam automatycznie przenieść kontakty z telefonu na telefon. Co ciekawe nawet nie będziemy musieli dysponować kablem który by połączył oba urządzenia. Zatem jak przenieść kontakty?

Jak przenieść kontakty?

Jak przenieść kontaktyPrzede wszystkim niezbędna będzie nam w tym wypadku karta SIM. To na nią powinniśmy eksportować listę kontaktów na naszym starym telefonie. Następnie przekładamy karty SIM do nowego telefonu i importujemy listę kontaktów do pamięci naszego nowego telefonu.

Kolejnym sposobem na przeniesienie kontaktów jest wykorzystanie pliku VCF. Na czym to polega? Na naszym starym urządzeniu z listy kontaktów tworzone plik VCF. Na naszym starym urządzeniu musimy wybrać opcję importuj/eksportuj kontakty, a następnie eksportujemy je do pamięci telefonu. W tym momencie automatycznie tworzy się plik VCF. Następny plik powinniśmy przenieść na nasze nowe urządzenie. Możemy do tego wykorzystać choćby łączność Bluetooth. Ewentualnie możemy posłużyć się kablem USB.

Następnie na nowym urządzeniu importujemy plik wraz z kontaktami. Takie działania sprawią, że na naszym nowym telefonie możemy już skorzystać z naszej pełnej listy kontaktów.

Przenoszenie kontaktów przez bluetooth

Kontakty z telefonu na telefon możemy również przenosić za pomocą Bluetooth. Oczywiście zarówno stary telefon, jak i nowy muszą mieć aktywny moduł bluetooth. Na naszym starym telefonie powinniśmy wybrać opcję udostępniania kontaktów. Następnie w module Bluetooth wybieramy urządzenie do którego będziemy przesyłać naszą listę kontaktów. Oczywiście wybieramy nasz nowy telefon. Jak więc widać jest to stosunkowo proste zadanie i przeniesienie kontaktów może przebiegać zupełnie automatycznie. Przy zakupie nowego telefonu nie musimy martwić się tym, że będziemy musieli ręcznie zapisywać wszystkie nasze kontakty. Wystarczy parę technicznych trików abym szybko przenieść pakiet danych na nasz nowy telefon

Przenoszenie danych

Wyżej wspomniany sposób przenoszenia kontaktów z telefonu na telefon przy użyciu modułu Bluetooth można również zastosować do szeregu innych danych które w ten sposób również chcielibyśmy przenieść. Mowa tutaj przede wszystkim o zdjęciach, czy też plikach MP3. Niemniej jednak musimy się liczyć że czas przesyłania tego rodzaju danych może być nieco wydłużony. Albowiem zdjęcia czy też pliki muzyczne mają swoją wagę i ich przenoszenie nie odbędzie się aż tak szybko jak byśmy się tego spodziewali, lub kiedy byśmy chcieli tego dokonać przy pomocy kabla USB. Niemniej jednak jak widać wraz z wymianą telefonu nie jesteśmy skazani na utratę wszelkich naszych danych, które mieliśmy zapisane na wcześniej używanym urządzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here