Wybierając smartfona dla siebie czy bliskiej osoby z pewnością zwracamy uwagę na jego charakterystykę i specyfikację. Dzisiaj mamy dostęp do wielu smartfonów do 500 zł, znajdą się także telefony za 1000 zł. Nasz wybór zależy od tego, jakie mamy wymagania i na co możemy sobie pozwolić. Z pewnością smartfony z wyższej półki spełnią wszelkie nasze preferencje i pozwolą na niesamowity komfort użytkowania. Nie trzeba chcieć niczego więcej niż sprawnie działający telefon. Wiele flagowców czy smartfonów z Chin może się pochwalić obecnością wyświetlacza AMOLED. Co to takiego?

Co to jest wyświetlacz AMOLED?

AMOLED
fot. pixabay.com

Skoro wiemy już, że warto byłoby mieć w swoim smartfonie wyświetlacz AMOLED to powiedzmy więcej, co to tak naprawdę jest. Ekran AMOLED składa się z ulepszonych organicznych diod OLED. W efekcie uzyskujemy obraz o żywych barwach, co cieszy nasze oczy już od pierwszego spojrzenia na wyświetlacz. Wyświetlacze tego typu mają tę zaletę, że nie potrzebują podświetlenia. Wyświetlacze OLED zużywają zdecydowanie więcej energii niż AMOLED. To przekłada się na dłuższy czas pracy na baterii. Smartfony z pojemną baterią cieszą się dzisiaj popularnością i są jak najbardziej poszukiwane. Wyświetlacz AMOLED charakteryzuje się również szerokim kątem widzenia. Mamy tutaj również doskonałe odwzorowanie czerni. Z reguły wyświetlacze są cienkie.

Technologia AMOLED zyskuje na popularności i ekrany tego typu najczęściej wykorzystuje się w urządzeniach mobilnych, np. smartfonach. Popularne są one również w tabletach ze średniej półki. Na rynku dzisiaj mamy możliwość znaleźć coraz nowsze wersje ekranów AMOLED. Są to między innymi:

  • Super AMOLED – praktycznie jest to już standardowy ekran mobilnych urządzeń. Dzięki niemu możemy się cieszyć lepszą widocznością obrazu w słoneczny dzień. Ta technologia jest bardzo dobrze oceniana przez użytkowników. Smartfony z ekranem Super AMOLED są pożądane.
  • Super AMOLED Advanced – ta wersja ekranu daje nam obraz w rozdzielczości 960×540 pikseli.

Popularne są również:

  • Super HD AMOLED – jeśli chcemy wyświetlać obraz w rozdzielczości HD to właśnie ten ekran nam to umożliwi, czyli jest to rozdzielczość 1280×720 pikseli.
  • Super AMOLED Full HD – ekrany w tej technologii to wysoka klasa ekranów Full HD.
  • Super AMOLED WQHD – technologia zapewnia rozdzielczość 2560×1440.
  • AMOLED Infinity Display – wyświetlacz z rozdzielczością 2960×1440.
  • Super AMOLED WQXGA – ten typ wyświetlacza SUPER AMOLED znajduje się w tabletach o rozdzielczości 2560×1600.
AMOLED
fot. pixabay.com

Telefony z wyświetlaczami AMOLED cieszą się dużą popularnością i jak widać jest ich bardzo duży wybór. Jeśli chcemy cieszyć się komfortem użytkowania smartfona czy tabletu podczas podróży to warto zdecydować się na taki z wyświetlaczem AMOLED. Wtedy nawet bardzo duże nasłonecznienie nie przeszkodzi nam w korzystaniu ze swojego urządzenia. Typ ekranu Super HD AMOLED zapewnia największą rozdzielczość i jakość ekranu. Ten komfort na pewno poczujemy, gdy włączymy bardziej wymagającą grę. Oglądanie zdjęć czy filmów na smartfonie z takim wyświetlaczem również będzie czystą przyjemnością. Nic dziwnego, że mówi się, iż AMOLED stał się rewolucją jeśli chodzi o świat wyświetlaczy.

Wyświetlacze AMOLED – klasa sama w sobie

Po zapoznaniu się z krótką specyfikacją wyświetlaczy AMOLED z pewnością możemy stwierdzić, że korzystanie z urządzeń w nie wyposażonych jest czystą przyjemnością. Jak najbardziej opłaca się wybierać smartfony czy tablety z tym rodzajem wyświetlacza. Co ciekawe ta technologia jest również wykorzystywana w monitorach do komputera. Prezentują się one perfekcyjnie i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wyświetlacze AMOLED to rewolucja i opłaca się decydować na urządzenia wykorzystujące tę technologię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here