Każdy z nas na co dzień korzysta z telefonu komórkowego. Nie wyobrażamy sobie bez tego życia. Prowadząc biznes ale nie tylko niekiedy posiadamy nawet kilka numerów telefonów. Wtedy powstaje kwestia, jaki smartfon kupić? Czy uda się posiadać dwa numery w jednym urządzeniu? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe i tutaj z pomocą przychodzą nam telefony z dual SIM. To wygodne ale i oszczędne rozwiązanie zapewnia komfort użytkowania dwóch numerów telefonów. Dual SIM otworzyło nowe możliwości przed użytkownikami telefonów. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

Tryby pracy telefonów z Dual SIM

AMOLED
fot. pixabay.com

Jak już wspomnieliśmy technologia Dual SIM bardzo ułatwia korzystanie z dwóch numerów na jednym urządzeniu. Można uznać Dual SIM za prawdziwe dobrodziejstwo. Kupując nawet smartfon do 500 zł wiele osób zwraca uwagę na to, czy dany model posiada możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Warto zaznaczyć, że istnieją cztery tryby pracy telefonów z taką technologią:

  • Standby – to najczęściej wykorzystywane i wygodne rozwiązanie dla użytkownika. Podczas rozmowy tylko jedna z kart jest aktywna.
  • Active – istnieją telefony wyposażone w podatkowy podzespół oraz antenę i właśnie wtedy mogą być aktywne obie karty na raz.
  • Passive – w tym trybie tylko jedna z kart jest aktywna w danej chwili, lecz mamy możliwość przełączania się między nimi.
  • Smart Dual SIM – w danym momencie działa tylko jedna z kart, lecz gdy dzwoni ktoś z innej karty, połączenie zostaje automatycznie przekierowane na tę, która jest aktywna.
huawei
fot. pixabay.com

Technologia Dual SIM jest niesamowicie ceniona i również dlatego, iż mamy możliwość używać jednej katy do surfowania po sieci. Dzisiaj jest to bardzo pomocne, ponieważ możemy mieć wykupiony pakiet w internetu w innej sieci. Nie musimy się ograniczać do ofert jednej. Smartfony z Dual SIM są popularne również dlatego, że ich cena nie różni się od zwykłych smartfonów. Spokojnie znajdziemy smartfony do 1000 zł z tą technologią. Nie musimy się więc obawiać dużego wydatku. Telefony z funkcją Dual SIM niekiedy posiadają tzw. hybrydowy slot SIM i wtedy korzystając z dwóch kart SIM nie mamy możliwości dołożenia jeszcze karty pamięci. Na to na pewno warto zwrócić uwagę. Oczywiście są modele, które to umożliwiają.

Popularne smartfony z Dual SIM

  1. Huawei P smart 2019

Obecnie nie tylko biznesowe smartfony posiadają Dual SIM. Wśród smartfonów ze średniej półki cenowej znajdziemy solidne i dobre modele oferujące zadowalające parametry. Huawei P smart 2019 może się pochwalić tym, iż posiada procesor ze sztuczną inteligencją. Znajdziemy go raczej w telefonach topowych producentów, więc to duża zaleta. Przede wszystkim ten telefon pracuje szybko i sprawnie, co docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Smartfon przyda się nam do pracy właśnie dlatego, że posiada Dual SIM. Możemy jednocześnie korzystać z dwóch numerów telefonów. Smartfon sprawdzi się w każdym zadaniu. Jego ekran ma 6,21 cala co naprawdę pozwala na pracę na tym urządzeniu.

  1. Samsung Galaxy A41

W atrakcyjnej cenie uda się nam kupić również Samsunga Galaxy A41. Ten model nie tylko posiada Dual SIM, ale również wyświetlacz w technologii sAMOLED o rozmiarze 6,1 cala. To sprawia, że telefon nie jest malutki, więc można śmiało wykonać na nim niektóre obowiązki z pracy. Smartfon działa płynnie, dzięki 8-rdzeniowemu procesorowi MediaTek MT6768. Z pewnością ten smartfon sprawdzi się, jako prezent dla miłośnika fotografii, ponieważ posiada aparat tylny 48 + 8 + 5 Mpix, przedni 25 Mpix. Smartfon również połączymy z telewizorem i będziemy mogli obejrzeć wykonane zdjęcia.

Smartfony z wyższej półki z pewnością również posiadają Dual SIM. Znajdziemy nie jeden model, który pozwoli nam korzystać z kilku numerów na raz. Wybierając model dla siebie warto zwrócić także uwagę na to, czy jest to smartfon z 5G. Wtedy dostaniemy jeszcze większy komfort użytkowania i surfowania po sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here