Wielu z nas cieszy fakt, że od niedawna możemy korzystać z sieci 5G i to w coraz większej ilości większych miast w Polsce. Takie rozwiązanie daje nam nowe możliwości i ułatwia korzystanie z Internetu. Sieć 5G z pewnością cały czas będzie się rozwijać, więc warto wiedzieć, jaki smartfon kupić, by móc korzystać z tego dobrodziejstwa. Możliwości jest wiele i na pewno niejeden smartfon do 1000 zł będzie posiadał 5G. Trzeba śledzić najnowsze telefony na rynku, by korzystać z najlepszych rozwiązań, jakie oferują smartfony z wyższej półki cenowej.

Poznajmy sieć 5G – czym ona jest?

Specjaliści oceniają i są w tym zgodni, że sieć 4G już nie jest na tyle doskonała, by cały czas z niej korzystać. 5G oferuje nam między innymi szybszy internet w telefonie. Wtedy możemy bez problemu oglądać YouTube lub transmitować wideo na social mediach i nic nie będzie się nam cięło. Technologia 5G to nowoczesne odkrycie i kolejna generacja sieci komunikacyjnych, pozwalająca na wyższą wydajność i niezawodność połączenia.

xiaomi
fot. pixabay.com

Smartfony z 5G były z początku dość drogie i na pewno smartfon do 500 zł nie mógł posiadać takiego nowoczesnego rozwiązania. Jednak jak to zawsze jest, nowoczesne rozwiązania tanieją i tak samo było ze smartfonami wzbogaconymi o 5G. Po roku od pojawienia się takich telefonów z tą technologią potrzebujemy około 1,5 tysiąca złotych a nie kilku. To już na pewno lepiej brzmi i pozwala wielu osobom wyposażyć się w smartfon z 5G.

Wsparcie technologii 5G

Biznesowe smartfony, które posiadają 5G muszą działać na silnym i niezawodnym procesorze. Nie może on być słabszy, bo po prostu nie pociągnie 5G. CPU smartfona musi sobie świetnie radzić z bieżącymi procesami, a także obsługą danych z 5G. Większość smartfonów z takim rozwiązaniem posiada 8-rdzeniowe procesory. Jest to wręcz standard, który pozwala na swobodną i wygodną pracę.

Smartfony z Google Android posiadające sieć 5G z reguły mają wgrany system Android 10, bo jednak najnowszy zapewnia sprawne działanie telefonu i korzystanie z każdej najnowszej opcji, także 5G. Ten system operacyjny również zawiera wszelkie zabezpieczenia, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z sieci.

Każdy nowoczesny telefon jest wspierany przez energię i bez niej nie funkcjonuje i trzeba zaznaczyć, że korzystając z 5G musimy być przygotowani na szybszy spadek poziomu baterii. Właśnie dlatego przydaje się funkcja szybkiego ładowania w smartfonach z 5G. Taką opcję posiadają także telefony z system Apple iOS.

Polecane modele z modemem 5G

  • Apple iPhone 12 Pro 128 GB Graphite 5G
Apple
fot. pixabay.com

Smartfon od Apple jest świetną propozycją dla osób, które potrzebują niezawodnego sprzętu. Na uwagę zasługuje fakt, że model posiada aż trzy aparaty, więc będzie w stanie wykonać dobre zdjęcie praktycznie w każdych warunkach. Wydajny procesor A14 Bionic pozwala na wielozadaniowość, więc śmiało możemy pracować na tym sprzęcie. Ultraszybki procesor śmiga bez zastrzeżeń, a przy tym nie zjada kolosalnie baterii. To dość spore osiągnięcie. Na tym smartfonie bez problemu można korzystać z sieci 5G i będzie to przyjemnością, bo smartfon świetnie współpracuje z tą technologią.

  • Xiaomi Mi 10 Lite 5G 6/128 GB Dream White

Świetny smartfon od Xiaomi pozwala na prawdziwą rozkosz podczas korzystania z 5G. Nie tylko mamy możliwość niezawodnego łącza, ale smartfon działa szybko i płynnie, co daje nam komfort użytkowania każdej aplikacji tego modelu. Zastosowana w tym modelu technologia 5G sprawia, że pobieranie plików czy wysyłanie ich nie jest już problematyczne i praktycznie w kilka sekund wyślemy ważny dokument. Jak najbardziej model jest godny uwagi, ponieważ działa na procesorze Snapdragon 765G. Ten układ nie pozwoli nam na zwolnienie tempa. Można bawić się smartfonem, grać na nim w gry bez końca. W tym modelu mamy do dyspozycji baterię o pojemności 4160 mAh. Xiaomi z 5G to jedna z lepszych opcji smartfona na rynku w dość przystępnej cenie.

Technologia 5G zaskakuje, bo cały czas się rozwija. Warto z niej korzystać i cieszyć się tym komfortem, tym bardziej, że coraz więcej smartfonów nam na to pozwala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here