Każda osoba, która kiedykolwiek musiała stanąć przed podjęciem decyzji, jaki smartfon kupić na pewno zna takie funkcje obecnych smartfonów jak aparat, kamera, nawigacja, odtwarzacz muzyki, komunikator. Nawet smartfon do 500 zł to nie tylko urządzenie, poprzez które komunikujemy się z rodziną, ale wiele więcej. Nowoczesne smartfony do 1000 zł a także modele z wyższej półki pozwalają na wykorzystanie w pełni zwykłego telefonu. Wręcz dzięki temu przestaje on być zwykły. Co jakiś czas producenci takich sprzętów ulepszają swoje modele smartfonów i dodają nowe funkcje. Wiele z nich może nam pomóc w codziennym użytkowaniu.

Niezwykła funkcjonalność nowoczesnych smartfonów

Rynek smartfonów jest przepełniony coraz to nowszymi modelami. Wiele z nich posiada innowacyjne rozwiązania, które producenci dodają i ulepszają w takich urządzeniach. Każdy na pewno docenia dzisiaj fakt, że telefon niejednokrotnie może nam przyjść z pomocą dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom. Niektóre rozwiązania są wykorzystywane tylko w niektórych smartfonów, ale telefony z wyższej półki na pewno będą je posiadały.

Technologia e-SIM

Dzisiaj już nikogo nie dziwi, że korzystamy z wielu numerów telefonów. Właśnie dlatego tak bardzo doceniamy fakt, że można dziś posiadać cyfrową kartę SIM. E-SIM jest w pełni wirtualna, ale działa na tej samej zasadzie co zwykła karta SIM. Aktywujemy ją na swoim urządzeniu i za krótką chwilę już możemy w pełni z niej korzystać. Takie rozwiązanie jest niesamowicie wygodne. Jednak nie każdy smartfon ma możliwość obsługi e-SIM, więc trzeba to sprawdzić, by wiedzieć, na jaki model się zdecydować.

Nagrywanie w wysokich rozdzielczościach

Obecne smartfony nie tylko mogą się pochwalić dobrymi wyświetlaczami AMOLED, ale również nagrywaniem filmów w najwyższych rozdzielczościach. Wręcz standardem stało się rejestrowanie w 4K, a niektóre modele oferują również filmy w 8K. To naprawdę spore osiągnięcie i można cieszyć się niesamowitymi efektami, filmami na vlogi. Jakość nagrania na pewno będzie na najwyższym poziomie, a użyliśmy do tego tylko telefonu z dobrym aparatem.

Składany ekran smartfonów

Innowacyjną ale i coraz bardziej docenianą funkcją telefonów jest ich składany ekran. I wcale nie chodzi tutaj o tzw. Telefony z klapką. Mamy na myśli zaginany wyświetlacz, który jednym ruchem możemy zmienić w całkiem spore urządzenie. Ekran można również podzielić na dwie przestrzenie robocze, co również jest bardzo przydatne. Część osób wykorzystuje smartfony z takim ekranem do wideo rozmów czy wykonywania efektownych zdjęć.

Notatki w smartfonie

notatki
fot. pixabay.com

Smartfon to urządzenie, które praktycznie zawsze mamy przy sobie i na pewno przydaje się nam do tego, by zapisać ważne informacje, które musimy zapamiętać. W nowoczesnych smartfonach, które posiadają specjalny rysik mamy możliwość wykonywać odręczne notatki. To rozwiązanie doceniają studenci, ale i osoby, które wykonują na telefonie część obowiązków z pracy.

Podręczny skaner

Dzisiaj coraz częściej korzystamy z elektronicznych wersji wszelakich dokumentów. Jak najbardziej można bardzo szybko wykonać zdjęcie dokumentu, aplikacja przekonwertuje je w taki sposób, że uzyskamy elegancki wygląd dokumentu na swoim smartfonie. To na pewno ułatwi nam zapoznawanie się z dokumentami gdziekolwiek się znajdziemy.

Hot spot

wifi
hot spot

Z pewnością każdy docenia możliwość przeglądania Internetu na mobilnych urządzeniach. Także nasze smartfony mogą służyć za przenośny router. Dzięki takiej funkcji możemy udostępnić internet innym użytkownikom.

Pilot

Nowoczesny smartfon ma wiele funkcji i właśnie za jego pomocą możemy sterować telewizorem, ale nie tylko. Służy on również do sterowania odtwarzaczami. Takie wygodne opcje sprawiają, że możemy robić, co tylko chcemy nie ruszając się z miejsca.

Poziomica

Producenci smartfonów zadbali również o to, by ten niewielki gadżet pomagał także w niewielkich remontach. Jak najbardziej poziomica niekiedy bardzo się przydaje i dzięki smartfonowi skorzystamy z opcji sprawdzenia, czy powierzchnia jest równa. Odpowiednia aplikacja i wbudowany żyroskop pozwolą nam równo powiesić obraz.

Smartfony posiadają wiele funkcji i każda z nich sprawia, że nasze życie staje się łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here