Zawsze jest doskonały moment na to, by podarować bliskiej osobie prezent. Może to być nawet drobiazg, ale jeśli będzie trafiony to na pewno wywoła falę radości. Dzisiaj dajemy nie tylko prezenty na Święta, ale również przy innych okazjach. Często wręczamy prezenty na urodziny, ale co podarować komuś, kto interesuje się fotografią? Jak nie popełnić błędu podczas wyboru wyjątkowego podarunku? Dostępne w sklepach gadżety są bardzo pomysłowe i znajdziemy wiele takich właśnie typowo dla fotografów. Najlepsze prezenty są godne naszej uwagi.  

Mobilna drukarka do zdjęć ze smartfona

Prezent dla fotografa na pewno musi nawiązywać do jego pasji i właśnie drukarka do zdjęć jest takim gadżetem. Bez problemu połączymy ją ze swoim smartfonem poprzez Bluetooth i będzie można zacząć drukowanie zdjęć. Jednak wspomnienia uwiecznione na papierze mają swój klimat, można umieszczać je w albumach, więc taka drukarka pozwoli na szybkie uzyskanie odbitek fotografii. Drukarka tego typu uzyskuje tusz do zdjęć z papieru i uaktywnia drukowanie pod wpływem ciepła, więc zapas papieru może się przydać.

Portfel na karty pamięci

portfel na karty
fot. pixabay.com

Niektóre gadżety dla fotografa mają ogromne znaczenie i ciekawą i przydatną rzeczą jest portfel na karty pamięci. Fotograf, który wykonuje sesje zdjęciowe i korzysta z kilku aparatów będzie potrzebował również kilku kart pamięci, więc warto mu podarować drobiazg, w którym będzie mógł je przechowywać. Z pewnością portfel na karty okaże się bardzo praktycznym prezentem. Na pewno nigdy dość gadżetów związanych z pasją fotografa, więc portfel to jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o prezent. Dzięki niemu karty pamięci nie będą się gubiły w torbie.

Fuji Instax mini 9

Niesamowicie ciekawym prezentem dla fotografa może się okazać aparat, który od razu drukuje wykonane zdjęcia. Nie ma nic lepszego niż uzyskanie w kilka sekund zdjęcia chwili, którą uwieczniliśmy. Jak najbardziej aparat działający na zasadzie Polaroidu wywoła uśmiech na twarzy niejednego fotografa. Warto jednak pamiętać, by wybrać wkłady do tego aparatu.

Stylowa torba dla fotografa

Nie od dziś wiadomo, że fotograf na sesję fotograficzną czy w plener wybiera się z torbą pełną aparatów, obiektywów i dodatkowych akcesoriów. Właśnie dlatego świetnym prezentem dla miłośnika robienia zdjęć może się okazać solidna, nowoczesna torba. W niej uda się zapakować cały sprzęt fotograficzny. To bardzo praktyczny prezent.

Zestaw do czyszczenia aparatu i obiektywów

Z pewnością trafnym prezentem dla fotografa okaże się zestaw do czyszczenia aparatów i wszelkich akcesoriów. Każdy fotograf dba regularnie o swój sprzęt, więc takim gadżetem tylko mu to ułatwimy. O delikatne części aparatów trzeba odpowiednio dbać więc konieczne jest posiadanie takiego zestawu.

Plecak na sprzęt fotograficzny

plecak
fot. pixabay.com

Jeśli wiesz, że twój bliski fotograf nie przepada za torbami na aparaty, tylko woli plecak to czemu nie podarować mu właśnie takiego prezentu? Plecak na akcesoria fotograficzne ma wiele zalet i okazuje się wygodniejszy niż torba. Prościej będzie spakować cały sprzęt w plecak i później go nieść na plecach niż męczyć się z torbą.

Rękawiczki dla fotografa

Kolejny pomysł na prezent dla fotografa może wywołać uśmiech na wielu twarzach, ale okazuje się, że rękawiczki dla fotografa są bardzo praktyczne. Podczas wykonywania zimowych czy nawet jesiennych sesji fotograf bardzo często narzeka na zmarznięte dłonie. W takich sytuacjach doskonałe okazują się specjalne rękawiczki. Dzięki temu, że palce wskazujące i kciuki w tych rękawiczkach mamy odkryte możemy swobodnie posługiwać się aparatem, a reszta dłoni tak nie marznie. Fotograf ucieszy się z takiego pomysłowego prezentu.

Bluza dla fotografa

Nie ma nic lepszego niż uwiecznienie swojej pasji na motywie bluzy. Z pewnością taka okaże się doskonałym prezentem. W sklepach znajdziemy wiele ubrań z motywem fotografii. Gdy podarujemy taki drobiazg osobie, dla której fotografia jest całym życiem na pewno sprawimy jej ogromną przyjemność. Jak najbardziej bluza to super pomysł na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here