Współczesny smartfon  to urządzenie, które jest w stanie wykonywać wiele czynności i jak najbardziej również świetne autoportrety. Zdjęcia selfie są dzisiaj bardzo popularne i to dzięki social mediom. Wykonywanie zdjęć tego typu stało się bardzo popularne, więc również smartfony musiały zostać do tego przygotowane i wyposażone w dobre przednie aparaty. Z reguły zastanawiając się, jaki smartfon kupić zwracamy na inne parametry, ale telefon do zdjęć selfie musi posiadać doskonały przedni aparat. Jak wybrać najlepszy telefon do selfie?

Aparat do selfie i jego parametry

Mówiąc o smartfonach z dobrym aparatem z reguły mamy na myśli modele z dobrymi aparatami głównymi, czyli tymi, które znajdują się z tyłu smartfona. To właśnie na nie zwraca się większą uwagę. Natomiast przednie aparaty również niekiedy zachwycają i doceniają je szczególnie osoby wykonujące wiele selfie, nagrywające wideoblogi czy prowadzące częste wideorozmowy. Komunikatory internetowe dzisiaj pozwalają na wiele możliwości i właśnie niekiedy konieczne jest, by nawet biznesowy smartfon posiadał dobry przedni aparat.

zdjęcie
fot. pixabay.com

Planując wybór smartfona, którym będzie się wykonywać wiele selfie warto zwrócić uwagę na rozdzielczość matrycy, ale także wiele funkcji dodatkowych takich jak autofocus czy efekt bokeh. Jak najbardziej miłośnicy selfie docenią takie opcje, bo pozwalają one na uzyskanie profesjonalnych, dobrej jakości zdjęć.

Samsung Galaxy S20+

Wśród wielu smartfonów, które pozwalają na doskonałe wykonywanie zdjęć typu selfie świetnie się spisuje Samsung Galaxy S20+. Ten model może się pochwalić 10-megapikselową matrycą o świetle 2.0, która radzi sobie świetnie nawet z wykonywaniem profesjonalnych zdjęć. Dzięki temu uzyskujemy zdjęcia o dobrym odwzorowaniu kolorów i nie można również narzekać na uwzględnienie szczegółów. Szybki autofocus to kolejna zaleta tego modelu, który uchwyci twarz bardzo szybko i sprawnie. Dodatkowe zaawansowane tryby aparatu Samsunga Galaxy S20+ i efekt bokeh sprawiają, że zdjęcia selfie wychodzą naprawdę doskonale.

iPhone 11 Pro

zdjęcie
fot. pixabay.com

Miłośnicy smartfonów z systemem operacyjnym iOS z pewnością docenią model, jakim jest iPhone 11 Pro. Przypadnie on do gustu miłośnikom selfie, bo posiada przedni aparat o rozdzielczości 12 Mpix. Wiele dodatkowych funkcji tego aparatu sprawia, że autoportrety wychodzą wręcz doskonale. Nie można także narzekać na odwzorowanie kolorów i piękne zachowanie szczegółów. Wiele osób korzystających z tego modelu docenia efekty oświetleniowe, które sprawiają, że wykonamy dobrej jakości zdjęcie nocne. Jako ciekawą opcję trzeba również uznać to, że aparat automatycznie wykrywa zmianę orientacji z pionowej na pozioma i oddali obraz, by zmieścić wszystkich na zdjęciu. Takie ułatwienie sprawia, że bardzo łatwo można wykonać doskonałe zdjęcie. Nagrywanie efektownych wideoselfie w zwolnionym tempie także jest możliwe i będziemy mogli cieszyć się tym wyjątkowym efektem.

Oppo Reno4 Pro 5G

Kolejny smartfon, który pozwoli nam na wykonywanie selfie dobrej jakości to Oppo Reno4 Pro 5G. Właśnie ten model posiada przedni aparat o rozdzielczości 32 Mpix. To niesamowite osiągnięcie, ponieważ mamy możliwość wykonywać tym telefonem naprawdę profesjonalne selfie. Smartfon z ekranem 6,5 calowym jest doskonały dla osób, które lubią większe modele i przy tym zamierzają wykonywać wiele selfie. Jak najbardziej warto się przyjrzeć temu telefonowi, bo spełni oczekiwania miłośnika selfie.

Selfie to zdjęcia, które stały się bardzo popularne i właśnie dzięki najnowszym modelom smartfonów można je wykonywać i chwalić się nimi na portalach społecznościowych. Popularny smartfon do 1000 zł z pewnością będzie posiadał dobry przedni aparat, więc warto zwrócić uwagę na modele w tym przedziale, ale nie tylko. Dobry przedni aparat to dzisiaj duże udogodnienie i chcąc wykonywać doskonałe portrety musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość aparatu ale również dodatkowe opcje. Wtedy będzie można uzyskiwać doskonałe selfie w każdych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here