W dzisiejszych czasach mamy możliwość dobrać smartfon do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań. Producenci z każdym miesiącem prześcigają się w produkowaniu smartfonów, które okażą się doskonałe. Dużą grupę smartfonów stanowią telefony typowo dla graczy. Zastanawiając się, jaki smartfon kupić trzeba wziąć pod uwagę jego przeznaczenie i jeśli ma to być prezent dla nastolatka to warto się przyjrzeć modelom smartfonów dla graczy. Czym się cechują takie modele i jak znaleźć odpowiedni? Warto sprawdzić, jakie modele telefonów okażą się doskonałe dla gracza.

Smartfon dla gracza – co powinien mieć?

gracz
fot. pixabay.com

Popularne dzisiaj smartfony do 500 zł nie są dużym obciążeniem dla budżetu a będzie można posiadać smartfon z najpopularniejszymi opcjami i możliwościami. Jednak smartfon dla gracza to coś więcej i trzeba zerknąć na smartfony z wyższej półki. Gracze potrzebują smartfona, który będzie posiadał dużo pamięci RAM, szybki procesor i doskonałą kartę graficzną. Dzięki najnowszym technologiom można łatwo uzyskać taki model. Przyjrzyjmy się bliżej parametrom smartfonów dla graczy.

Telefon dla gracza a pamięć RAM

Popularne smartfony dla graczy z Androidem to modele, które posiadają dość sporą ilość pamięci RAM. Dzięki niej smartfon działa szybko i bez zarzutu, a to przekłada się właśnie na komfort korzystania z niego podczas gry. Im więcej pamięci RAM tym lepiej, ponieważ to pozwoli nam na wielozadaniowość. Smartfony, jakie dzisiaj możemy znaleźć posiadają od 2GB do 8GB pamięci RAM. Jeśli chcemy korzystać  z telefonu także do gier, które są dość wymagające, to warto zwrócić uwagę na dość sporą ilość pamięci RAM w granicach co najmniej 6GB. Wtedy system operacyjny będzie chodził optymalnie, a rozgrywka będzie przyjemnością.

Procesor w smartfonie dla gracza

Smartfon dla gracza to wyjątkowy telefon i też narzędzie rozgrywania partii gier, więc warto zdecydować się na model z solidnym procesorem. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele, które mają postać SoC czyli układ scalony w takiej obudowie, która pozwala na szybkie przetwarzanie danych. Zapotrzebowanie na dobre procesory rośnie, jeśli chodzi o smartfony do gier. Warto dlatego zwrócić uwagę na to, ile rdzeni posiada procesor. To wpływa na wydajność urządzenia, więc im więcej ich procesor posiada tym lepiej dla urządzenia i użytkownika. Taktowanie to także parametr, na który musimy zwrócić uwagę, jak chcemy kupić smartfon dla gracza. Wyższa częstotliwość pozwoli na wydajną pracę procesora. Do każdego modelu procesora trzeba podchodzić indywidualnie, ale chociażby te parametry o dobrych wartościach pozwolą na szybką i wydajną pracę całego smartfona. Podczas grania w gry będzie można cieszyć się komfortem rozgrywki.

Ekran w smartfonie dla gracza

gracz
fot. pixabay.com

Ekrany nowoczesnych smartfonów stają się coraz większe, jednak nie tylko ten parametr trzeba wziąć pod uwagę, jak się wybiera smartfon dla gracza. Popularne dzisiaj modele telefonów do gier posiadają ekrany o wielkości od 5 do 7 cali i właśnie takie zapewniają optymalne i wygodne korzystanie z urządzenia. Jak najbardziej gra na takim smartfonie będzie komfortowa. Warto zwrócić uwagę również na rozdzielczość ekranu i dzisiaj najbardziej popularne to HD, Full HD, QHD. Jeśli telefon ma zmienione proporcje to znajdziemy rozdzielczości HD+, Full HD+, QHD+. Wyświetlacze AMOLED, IPS, TFT LCD pozwolą na bezproblemowe wyświetlanie nawet zaawansowanych gier na smartfonie i rozgrywka będzie przyjemnością. Ekrany AMOLED z pewnością zapewniają najlepsze odwzorowanie kolorów. Jednak pozostałe również nie są najgorsze.

Głośniki stereo w smartfonie dla gracza

Komfort gry w ulubione rozgrywki na smartfonie jest również uzależniony od doznać dźwiękowych i warto zwracać uwagę na jakość głośników, jakimi dysponuje dany model. Większość smartfonów jest wyposażona w głośniki stereo i one gwarantują dobrą jakość dźwięku. Opłaca się kupić smartfona z takimi. Jeśli nie będziemy chcieli korzystać ze słuchawek to takie głośniki okażą się doskonałe. Warto na nie zwrócić uwagę. Smartfon z odpowiednimi parametrami okaże się doskonałym prezentem dla gracza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here