Android
fot. pixabay.com

Dzisiaj nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań. Z wielu z nich korzystamy praktycznie codziennie i często są to narzędzia naszej pracy. Właśnie tak można się odnieść do popularnych dzisiaj smartfonów. Na rynku znajdziemy smartfony do 500 zł. Inne modele są droższe, ale smartfony za 1000 zł cieszą się również dość sporą popularnością. Smartfon to mini komputer, który możemy mieć zawsze przy sobie. Zmieścimy go w kieszeni i w każdej chwili będziemy mogli znaleźć potrzebne nam informacje w Internecie. Warto wiedzieć, jaki smartfon kupić. Osoby stojące przed takim wyborem na pewno zwracają uwagę na system operacyjny. Co powinniśmy wiedzieć o popularnym Androidzie?

Android – rozpoznawalny system operacyjny

Przeciętny użytkownik nowych technologii z pewnością nie raz zetknął się z nazwą jaką jest Android. Najpopularniejszy mobilny system operacyjny  posiadają praktycznie wszystkie rozpoznawalne marki smartfonów na świecie. Jeśli szukamy prezentu dla nastolatka i ma to być właśnie smartfon to w sklepie z pewnością znajdziemy tanie smartfony z Androidem. Nie każdemu odpowiada działanie systemu iOS. Czym charakteryzuje się ten system operacyjny?

W dotykowych urządzeniach mobilnych znajdziemy właśnie ten system. Smartfony i tablety są w niego wyposażone i wielu użytkowników chwali sobie pracę na takich gadżetach. System operacyjny Android opracowany został przez firmę Android Inc., natomiast od 2005 roku jest on własnością Google. System jest cały czas rozwijany, co doceniają użytkownicy. Pierwsza wersja systemu Android ukazała się w 2008 roku. Telefon HTC Dream jako pierwszy został wyposażony w ten system. Trzeba przyznać, że pierwsza wersja Androida już była dość bogata, bo umożliwiała na korzystanie z Wi-Fi, Bluetootha, przeglądanie stron internetowych HTML i XHTML, obsługę aparatu fotograficznego, korzystanie z platformy YouTube i narzędzi Google. To wszystko robiło dobre nadzieje na przyszłość tego systemu operacyjnego, który cały czas był rozwijany.

Rozwój systemu operacyjnego Android

Android
fot. pixabay.com

Użytkownicy smartfonów stawali się coraz bardziej wymagający, więc twórcy Androida musieli stanąć na wysokości zadania. Kolejne wersje systemu były sukcesywnie wzbogacane o coraz to nowsze funkcje. Co jakiś czas można było obserwować zmiany, jakie zachodzą w tym systemie. Chociażby Android 1.5 Cupcake pozwalał na nagrywanie i odtwarzanie plików w formacie MPEG-4 i 3GP. To ucieszyło wielu odbiorców. Pokazało również, że Android jeszcze nie jednym zaskoczy swoich odbiorców. W kolejnych wersjach wprowadzano zaawansowane funkcje aparatu. Miłośnicy zdjęć byli pod wrażeniem, gdy mogli chociażby korygować balans bieli w swoich smartfonach. Google bardzo szybko pracował nad rozwojem Androida.

W 2011 roku dużym krokiem w rozwoju Androida okazała się obsługa procesorów wielordzeniowych. To bardzo ucieszyło i z pewnością można uznać za duże osiągnięcie. Smartfony mogły działać szybciej i płynniej. Jednak system Android nadal mógł być jeszcze bardziej doskonały. Wiele osób dobrze wspomina możliwość nagrywania wideo w jakości 1080 p. Nastąpiło to w 2011 roku w wersji Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Od tamtej pory system Android stawał się niesamowicie atrakcyjny dla przeciętnego ale i zaawansowanego użytkownika smartfonów czy tabletów. Regularnie dochodziły coraz to nowsze funkcje i możliwości współczesnych smartfonów i to właśnie w głównej mierze dzięki rozwojowi systemu operacyjnego.

Udoskonalony Android – wersja Android 10

Android 10
fot. pixabay.com

Użytkownicy urządzeń mobilnych dostali piękny prezent we wrześniu 2019 roku a był nim właśnie najnowsza wersja systemu operacyjnego Android. Smartfony Google z serii Pixel jako pierwsze zostały w nią wyposażone. Właśnie dzięki niej można było obsługiwać swój smartfon za pomocą gestów. Określone ruchy palców pozwalały nam na sterowanie telefonem. Było to coś niesamowitego, robiło wrażenie. Jako poważną zaletę tej wersji Androida warto także przytoczyć pracę w sieci 5G. Smartfony z 5G są dziś popularne, jednak wtedy było to odkrycie. Dzisiaj można również powiedzieć, że system Android jest dostosowany także do pracy na urządzeniach ze składanymi ekranami. Android znajdziemy w wielu urządzeniach. Korzystają z niego popularne marki telefonów. Ogromną popularność system zawdzięcza także temu, że możemy instalować różne aplikacje ze sklepu Google Play na takich urządzeniach. Można śmiało powiedzieć, że smartfony z Androidem są niesamowicie popularne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here