Technologia dzisiaj rozwija się wręcz w zawrotnym tempie i musimy się zastanawiać nie tylko nad tym, jaki smartfon kupić, ale wybór jeszcze innych gadżetów również niekiedy przysparza trudności. Popularne dzisiaj stały się smartwatche czy urządzenia wearables. Te wszelkiego rodzaju gadżety, które możemy nosić na nadgarstku cieszą się popularnością nie tylko wśród młodzieży. Nowoczesne zegarki noszą również biznesmeni i zarówno kobiety jak i mężczyźni. Z pewnością smartwatch okaże się doskonałym prezentem na urodziny. Jaki smartwatch opłaca się kupić i na co zwrócić uwagę, by wybrać ten idealny model?

Smartwatch – poznajmy go bliżej

Smartwatche cieszą się dzisiaj dużą popularnością i nie są to jedynie zwykłe zegarki, bo gdy spojrzymy na jakikolwiek to ujrzymy wyświetlacz zamiast tarczy ze wskazówkami. Ten gadżet pozwala użytkownikowi nie tylko sprawdzić godzinę, ale również powiadomienia o SMS-ach, połączeniach czy aktualnie odtwarzanej muzyce. Jak widać smartfon posiada wiele funkcji i okazuje się być nie tylko ozdobą ale i prawdziwą pomocą. Każdy smartwatch posiada również możliwość wyboru tarczy na wyświetlaczu, jaka ma się pokazywać. To pozwala na dopasowanie wyglądu gadżetu do swoich upodobań ale i stylizacji.

Działanie smartwatcha

smartwatch
fot. pixabay.com

Smartwatch to gadżet, który bardzo łatwo się użytkuje i na pewno poradzimy sobie z jego uruchomienie. Aby móc z niego korzystać konieczne jest połączenie go ze smartfonem. Urządzenia połączymy za pomocą technologii Bluetooth. Sprawdza się doskonale wersja od 4.0 wzwyż, ponieważ to rozwiązanie będzie zużywało mniej energii i pozwoli na rzadsze ładowanie smartwatcha.

Wyświetlacz smartwatcha – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesny gadżet, jakim jest smartwatch sprawdza się doskonale jako prezent na Święta dla bliskiej osoby. Jednak wybór dobrego modelu nie jest wcale łatwy. Warto sprawdzić jego kilka parametrów. Z pewnością musimy zwrócić uwagę na wyświetlacz. Ma on wpływ na komfort korzystania z urządzenia. Znajdziemy wyświetlacze w różnych kształtach ale i różnią się one rodzajem. Popularne są wyświetlacze LCD, OLED, Amoled i Super AMOLED, E-lnk. Najczęściej w specyfikacji smartwatchy spotkamy się z informacją, iż posiadają one wyświetlacz LCD, OLED i  AMOLED. Z tymi smartwatchami również bez problemu połączymy nawet smartfon do 500 zł. Jak najbardziej wyświetlacze tego typu pozwolą na świetny wygląd i jakość wyświetlanych informacji na smartwatchu. Wyświetlacze Super AMOLED najczęściej spotkamy w smartwatchach od Samsunga. Wiele zalet mają smartwatche z wyświetlaczem E-Ink, ponieważ na przykład idealnie wyświetlają informacje nawet w wielkim słońcu.

Kształt i wielkość wyświetlacza – czy ma znaczenie?

smartwatch
fot. pixabay.com

Typ wyświetlacza ma na pewno duże znaczenie, ale dzisiaj mamy również do wyboru jego kształt. Znajdziemy na pewno okrągłe i prostokątne smartwatche. Te pierwsze na pewno bardzo przypominają klasyczne zegarki i na takie zwracają uwagę osoby, które kochają klasykę. Natomiast prostokątne smartwatche wybierają osoby, które chcą jak największą powierzchnię wyświetlacza. Jednak nie jest to żadna reguła i smartwatch trzeba po prostu dopasować do swoich upodobać i potrzeb. Biznesowe smartfony często od razu również mają zalecane dedykowane urządzenie typu smartwatch. Wielkość wyświetlacza waha się z reguły między 1,2-1,5 cala. W zależności od osobistych preferencji i rozmiarów nadgarstka, na pewno każdemu uda się wybrać świetny i wygodny gadżet. Trzeba jednak pamiętać, że im większy wyświetlacz tym więcej energii będzie zużywał smartwatch.

Najpopularniejsze funkcje smartwatcha

Wiele osób zamienia zwykły zegarek właśnie na smartwatch, ale to nie oznacza, że ten gadżet pokazuje jedynie aktualną godzinę i datę. Smartwatch to prawdziwe uzupełnienie smartfona do 1000 zł, bo na wyświetlaczu będziemy otrzymywać informację o powiadomieniach, SMS-ach, połączeniach, mailach czy informacjach z najważniejszych aplikacji z telefonu. Przez smartwatch można również rozmawiać i odbierać połączenia. Ta opcja bardzo się przydaje. Bez problemu również odpiszemy na smsa bliskiej osobie. Sportowcy na pewno doceniają funkcje sportowe takie jak: licznik kroków, pomiar dystansu biegu, spalone kalorie, pulsometr, itp. Na pewno ten gadżet okaże się doskonałym prezentem dla sportowca. Nie można również zapomnieć o tym, że smartwatchem bardzo szybko zapłacimy za zakupy.

Smartwatche to urządzenia przydatne w codziennym życiu i jak najbardziej warto sprawdzić, jaki model będzie dla nas doskonały. To nie tylko gadżet, ale i urządzenie z wieloma funkcjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here