Smartfony to urządzenia, z których korzystamy praktycznie każdego dnia. Jak najbardziej pozwalają nam one na komfortowe wykonywanie wielu czynności, szybki kontakt z bliskimi i bezproblemową wymianę informacji. Niejednokrotnie biznesowe smartfony to urządzenia, których potrzebujemy także w pracy. Ze smartfona korzystamy praktycznie wszędzie i zastanawiając się, jaki smartfon kupić warto pomyśleć także o jego dobrej ochronie i konieczne okaże się etui. Wystarczy chwila nieuwagi, a telefon nam upadnie i będzie narażony na uszkodzenia. Właśnie dlatego warto pomyśleć o wyborze dobrego etui. Jakie wybrać?

Jakie etui na telefon wybrać?

Wśród akcesoriów dla smartfonów przede wszystkim znajdziemy właśnie etui. Są one bardzo różne. Mamy dziś do wyboru etui silikonowe, skórzane, plastikowe. Wybór zależy od naszych upodobań, ale i potrzeb. Jeśli nasz smartfon posiada szkło hartowane czy folię można zdecydować się na wybór etui typu „plecki”. Etui wykonane z wytrzymałego silikonu sprawi, że nasz smartfon będzie chroniony w razie upadku. Etui tego typu świetnie amortyzuje nasz smartfon i całą obudowę. Silikonowe etui również pozwala na wygodne trzymanie smartfona w dłoni.

etui
fot. pixabay.com

Etui dedykowane dla konkretnego smartfona powinno posiadać dokładne wycięcia na tylny aparat, lampę błyskową, wbudowany głośnik, gniazdo USB, wejście słuchawkowe, przyciski służące do włączania urządzenia i kontrolowania głośności. Etui które nie jest oryginalne może niedokładnie przylegać do telefonu i zapewniać mniejszą ochronę. Właśnie dlatego warto kupić etui od dobrego producenta. Bez problemu dzisiaj znajdziemy etui w dobrych sklepach.

Skuteczność etui a materiał wykonania

Popularne dzisiaj smartfony do 1000 zł ale i nie tylko te modele musimy zabezpieczać przed ewentualnym upadkiem. Jak najbardziej etui warto kupić od razu z nowym telefonem. Wtedy będziemy mieć pewność, że w żaden sposób nie uszkodzimy smartfona i jego obudowy. Mamy dzisiaj do wyboru wiele rodzajów etui. Są one wykonane z różnych materiałów i od tego może zależeć także ich skuteczność. Oprócz wymienionych wcześniej etui silikonowych istnieją również skórzane i posiadają one wielu zwolenników. Jak najbardziej etui tego typu sprawia, że telefon wygląda bardzo elegancko a jest odpowiednio chroniony na wypadek upadku. Skórzane etui może się wydawać delikatne, jednak dobrze chroni nasz telefon.

etui
fot. pixabay.com

Dzisiaj na pewno znajdziemy zwolenników także materiałowych etui na telefon. Jest ono ładne, miękkie i przyjemne w dotyku. Trzeba jednak przyznać, że chroni głównie przed zarysowaniami, więc smartfon, który w nim umieścimy nie będzie tak samo chroniony jak wytrzymały smartfon. W razie upadku telefon jest amortyzowany w niskim stopniu, więc może ulec uszkodzeniu. Warto o tym pamiętać. Tak samo estetycznie jak skórzane etui prezentuje się aluminiowe etui. Jednak nie zapewnia ono wysokiej ochrony w razie upadku.

Jak chronić telefon przed uszkodzeniem czy zniszczeniem?

Każdy smartfon do 500 zł czy nawet tańsze modele to nasze urządzenie do komunikacji z bliskimi i światem. Jak najbardziej chcemy dbać o smartfony i może w tym pomóc właśnie etui. Dodatkowo wiele osób kupuje szkło hartowane i folię. Trzeba zadbać o swój sprzęt, jak tylko jest to możliwe. Jednak warto pamiętać o tym, by bardzo uważać na sposób, w jaki korzystamy z urządzeń, gdzie je kładziemy, jak transportujemy. Posiadając dzieci warto zwrócić uwagę na to, by nie zostawiać smartfona w ich zasięgu, bo może się to źle skończyć. Zalanie telefonu czy zrzucenie go ze stołu może powodować uszkodzenia. Na pewno byśmy nie chcieli stracić swojego smartfona, więc ważne jest również to, w jaki sposób z niego korzystamy. Lepiej trzymać go z dala od napojów czy urządzeń, które mogą narażać go na uszkodzenie. Przechowując telefon w torbie najlepiej wkładać go w takie miejsce, by w żaden sposób się nie uszkodził.

Popularne dzisiaj etui można dopasować do swoich potrzeb. Dzięki odpowiedniemu i solidnemu nasz telefon nadal będzie wyglądał jak nowy. Jak najbardziej opłaca się zainwestować w taką ochronę telefonu. Niby nic a można bardzo zadbać o telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here