Nowoczesne smartfony to urządzenia, których używamy każdego dnia. Po kupieniu swojego wymarzonego modelu smartfona nikt na pewno nie zakłada, że za chwilę ulegnie on zniszczeniu czy uszkodzeniu. Jednak trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność i lepiej spróbować zapobiec większemu uszkodzeniu sprzętu. Nieprzewidziane zdarzenia niekiedy mają miejsce i nasz nowy telefon jest narażony na zarysowanie czy pęknięcie ekranu. Właśnie z tego powodu warto zadbać o dodatkowe wyposażenie smartfona, jakim jest szkło hartowane lub folia. Co w ogóle pozwoli na lepszą ochronę smartfona?

Folia ochronna – wystarczająca ochrona?

Wszystkie osoby, które zastanawiają się na wyborem folii ochronnej na smartfona zadają pytanie, czy folia to wystarczająca ochrona wyświetlacza smartfona. Ten cienki, elastyczny i przezroczysty materiał to podstawowa ochrona ekranu. Droższe i dobrej jakości folie ochronne w żaden sposób nie utrudniają nam korzystania z ekranu smartfona, a stają się warstwą ochronną. Nie odczujemy żadnej różnicy w korzystaniu z telefonu. Osoby zastanawiające się, jaki smartfon kupić często wybierają od razu taki dodatek jakim jest folia. Czym folia ochronna przewyższa szkło hartowane?

Apple
fot. pixabay.com

Wybierając folię ochronną na swój telefon na pewno warto sprawdzić, jakie ma zalety i wady ten rodzaj ochrony wyświetlacza. Dobra folia powinna być wycięta w ten sposób, żeby nie przeszkadzała nam w użytkowaniu smartfona, czy nie zasłaniała głośnika. Folie gorszej jakości  niekiedy zniekształcają kolory wyświetlacza, czy zmieniają nasycenie, więc jeśli już decydujemy się na folię to powinna oba być bardzo dobrej jakości. Renomowani producenci folii z pewnością zaoferują nam dobrą folię dla naszego smartfona. Montując folię warto się bardzo skupić i zrobić to dokładnie, by rzeczywiście w żaden sposób ona nam później nie przeszkadzała. Bąbelki pod folią, jakie mogłyby się pojawić, tylko popsują cały wygląd smartfona i utrudnią korzystanie z ekranu. Folie ochronne sprawdzają się osobom , które posiadają smartfony z wyższej półki z zabezpieczeniem Gorilla Glass. Wtedy folia jest tylko dodatkiem. Ochrona tego typu sprawdza się również osobom, które posiadają telefony z zakrzywionym ekranem.

Szkło hartowane – nie do zdarcia?

Szkło hartowane od jakiegoś czasu stało się popularną ochroną telefonu i osoby, które zastanawiają się, w jaki sposób zadbać o telefon kupują szkło od razu podczas wyboru swojego wymarzonego smartfona. Szkła posiadają wiele zalet i przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest ono bardziej wytrzymałe niż folia. Jeśli wybierzemy szkło dobrej firmy, to ono idealnie dopasuje się do kształtu telefonu i nie będzie zasłaniać głośnika czy przycisków funkcyjnych. To na pewno przekłada się na nasz komfort użytkowania  z urządzenia. Szkło nie powinno zmniejszać czułości ekranu na dotyk. W sklepach znajdziemy szkła hartowane dedykowane dla wielu smartfonów. Co ciekawe wiele osób przekona się o tym, że montaż szkła hartowanego  jest dużo prostszy niż folii. To jednak nie oznacza, że nie musimy zrobić tego bardzo dokładnie. Specjalne akcesoria dołączone do zestawu ze szkłem, pozwolą nam na doskonały montaż.

telefon
fot. pixabay.com

Szkło hartowane sprawdza się użytkownikom smartfonów, jednak ma ono co najmniej kilka wad. Przede wszystkim musimy się liczyć z tym, że cena szkła będzie wyższa niż folii ochronnej. Nie warto także decydować się na szkła słabej jakości, bo mogą one pogarszać wyświetlanie obrazu. Biznesowe smartfony bardzo często zabezpiecza się jednak szkłem.

Dla kogo folia a dla kogo szkło?

Dzisiaj mamy dostęp do szerokiej gamy smartfonów do 1000 zł ale i nawet droższych. O takie urządzenia z pewnością chcemy dbać i nic dziwnego, że każdy dba o wyświetlacz. Folia ochronna sprawdza się osobom, które chcą zaoszczędzić podczas wyboru ochrony smartfona. Użytkownicy smartfonów z wygiętymi ekranami również ją docenią. Natomiast szkło hartowane to dobry wybór dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o swój smartfon. Wtedy telefon będzie dorównywał wytrzymałym smartfonom swoimi parametrami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here