Jak zrobić whisky?

Whisky to alkohol, o którym chyba słyszał każdy z nas, niejednokrotnie nawiązuje on nie tylko do Irlandii oraz Szkocji, ale też co ciekawe Japonii, Kanady lub USA gdzie nijako cieszy się od dawna sporym zainteresowaniem i popularnością. Oczywiście w naszym kraju również znajdziemy jego koneserów, którzy uważają iż smak whisky to coś wręcz niespotykanego, a co za tym idzie wartego zdecydowania się na spożycie tego jakże cudownego trunku. Jak wszyscy doskonale wiemy, w ostatnim czasie nastała moda na to, by samemu pędzić bimber, wino, nalewki czy inne alkohole, nie inaczej jest z Whisky.

Jak zrobić whisky?Jeżeli więc zamierzamy posiadać własną to niech nic nie stoi na przeszkodzie, aby udało nam się zrealizować taki cel, i wcale do tego celu nie potrzebna nam będzie ogromna destylarnia ukrywa w lesie, wręcz przeciwnie możemy to zrobić w naszych mieszkaniach czy też domach. Pewnie, że znajdziemy wiele przepisów, jedne są bardziej skomplikowane a drugie szybsze,m warto jednak rozpocząć tworzenie whisky, od jednego z najłatwiejszych który z czasem pozwoli nam w razie zainteresowania rozwijać się w kierunku pędzenia whisky lub innego alkoholu.

Chcesz stworzyć własną whisky?

Skoro postanowiliśmy sobie za cel, stworzenie własnej whisky, to bądźmy świadomi na samym początku jednego, a mianowicie aby rzeczywiście nam się to udało niezbędne jest uzbrojenie się w cierpliwość. Nie liczmy, iż w krótkim i szybkim czasie otrzymamy ten jakże dobrze nam znany trunek, lepiej podejść do jego przygotowania w adekwatny sposób, tak aby na sam koniec cieszyć się jego niesamowitym smakiem. Na początku zadbajmy o przygotowanie niezbędnych do tego celu składników oraz produktów, wśród których nie może zabraknąć :

  • Jęczmienia i słodu jęczmiennego
  • Miodu pszczelego
  • Białego wina
  • Drożdży
  • Owsa
  • Żyta
  • Wody

Jak zrobić whisky?

Jeżeli posiadamy już powyższe składniki, to zabieramy się do przygotowania naszej whisky, a wszystko rozpoczynamy od zagotowaniu wody ze zmielonym zbożem oraz co oczywiste słodem, aż nie powstanie zgęstniała co za tym idzie mieszanka. Kolejnym krokiem pozostaje w szklance wody rozpuszczenie drożdży i dodaniu ich do powyższej mieszanki i odstawiamy ją w tym momencie na około tydzień czasu.

Następnie dolewamy wino oraz przelewamy do najlepiej posiadanej drewnianej beczki na okres dwóch lat, z uwzględnieniem tego iż im dłużej tym lepiej. Na sam koniec trzeba ją jeszcze wymieszać z wodą destylowaną czy też dodać karmelu stworzonego z miodu i przeprowadzić proces przecedzania. Właśnie to jest najlepsza metoda oraz sposób na to by nie tylko stworzyć whisky, ale wręcz postępować wedle wręcz tradycyjnych sugestii i wskazówek, zgodnie z klasycznym przepisem choć jak wspomniano powyżej, jest ich bardzo wiele.

Nie dziwi fakt, iż wiele osób szybko zrezygnuje z pomysłu przygotowania własnej whisky, na przeszkodzie stanie zbyt długi czas kiedy musi ona wręcz dojść do siebie. Znajdą się zapewne też i tacy, którzy spróbują swoich sił gdy idzie o stworzenie takiej whisky, ogromną satysfakcją będzie to, jeżeli nam się rzeczywiście uda ją przyrządzić we własnym zakresie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić łuk?
Następny artykułModny dzieciak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here