Jak sobie poradzić po rozstaniu?

Twój związek z partnerem rozpadł się i nie potrafisz sobie poradzić po rozstaniu? Rozwody i rozpady związków to temat szeroki. Bardzo rzadko dochodzi do takich sytuacji, że jesteśmy z kimś przez całe swoje życie. Często zdarza się tak że związki się rozpadają i dotychczasowi partnerzy nie mogą sobie z tym poradzić. Niemniej jednak dużo prawdy jest w powiedzeniu że czas leczy rany. Każdy, kto doświadczył rozpadu swojego związku potrzebuję po prostu trochę czasu aby dojść do siebie i na nowo zdefiniować swoją przyszłość. Warto również podejść do tego tematu w ten sposób że każda Porażka w życiu otwiera nowe możliwości, które warto wykorzystać. Zastanówmy się więc jak sobie poradzić po rozstaniu.

Jak sobie poradzić po rozstaniu?

Jak sobie poradzić po rozstaniu?Zaraz po rozstaniu powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym aby pogodzić się z rzeczywistością. Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić że partner od nas odszedł i w zasadzie nic nie możemy na to poradzić. Błędem są próby kontaktowania się z byłym partnerem. Przede wszystkim jedyne co dzięki temu uzyskamy to za znaczne obniżenie poczucia naszej wartości. Będziemy również mocno zawstydzeni własnym zachowaniem. Od tego warto ochłonąć i nie podejmować takich działań.

Ułóż sobie życie na nowo

Po rozstanie skupmy się na tym, aby ułożyć swoje życie na nowo. Przede wszystkim warto skupić się na sobie i wróci do rzeczy, na które nigdy nie mieliśmy czasu, kiedy żyliśmy w związku. Teraz mamy obfitość czasu na różnego rodzaju hobby. Możemy się rozwijać poprzez czytanie książek, poprzez uczęszczanie na kursy językowe. Możemy również zacząć uprawiać sport. To jest ten czas kiedy nie jesteśmy niczym ograniczeni. Sami decydujemy o sobie i nie musimy iść na jakikolwiek kompromis.

Warto poznawać nowych ludzi

Czas po rozstaniu to okres kiedy powinniśmy również otworzyć się na nowe znajomości. Nie warto zamykać się w czterech ścianach, bowiem taka sytuacja będzie niezwykle niekorzystna dla naszego zdrowia psychicznego. Powinniśmy jeszcze częściej wychodzić do ludzi, bywać na imprezach czy też uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Oczywiście można pójść jeszcze dalej i spróbować znaleźć sobie nowego partnera, niemniej jednak jeśli nie upłynęło zbyt dużo czasu od rozstania to wydaje się, że jest jeszcze za wcześnie. Warto odczekać trochę czasu i zapomnieć o poprzedniej relacji, i dopiero wówczas będziemy gotowi na nowy związek.

Czego nie warto robić po rozstaniu

Czego jeszcze nie warto robić po rozstaniu? Przede wszystkim nie tylko nie warto kontaktować się z byłym partnerem ale również wchodzić z nim z jakiekolwiek relacje, zwłaszcza seksualne. Niestety jest to częsty przypadek, że byli partnerzy spotykają się na nowo w celu uprawiania seksu. Niemniej jednak to do niczego nie prowadzi poza chwilowym zadowoleniem. A po wszystkim możemy psychicznie czuć się jeszcze znacznie gorzej. Po rozstaniu powinniśmy też unikać wspominania dawnego związku. Powinniśmy całkowicie wymazać to z pamięci/ Ewentualnie możemy do tego wrócić wówczas, kiedy odchorujemy już rozstanie i spojrzymy na to z innej perspektywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here