Jak zrobić dziury w spodniach

Wydawać by się mogło że moda na dziurawe czy też przetarte jeansy pojawiła się w zasadzie z momentem kiedy w ogóle jeansy wyszły do sprzedaży. Moda ta trwa od wielu lat i wydaje się że będzie trwała nadal. W dalszym ciągu młodzież lubi się ubierać właśnie w ten sposób. Dziury w spodniach są modne i pożądane. Oczywiście w sklepach sieciowych znajdziemy również już specjalnie przygotowane modele spodni z dziurami. Niemniej jednak młodzi ludzie wolą tego rodzaju dziury wykonać samodzielnie na swoich spodniach. Jak tego dokonać? Jak zrobić dziury w spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach?

Aby zrobić dziury w spodniach będziemy potrzebować kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim potrzebujemy dżinsowych spodni które do tego celu przeznaczymy, markera, pumeks, nożyczek i igły. Oczywiście zamiast nożyczek możemy użyć również bardzo ostry nożyk do tapet. Kiedy dysponujemy już z tymi wszystkimi rzeczami możemy przystąpić do robienia dziury w spodniach.

Jak zrobić dziury w spodniachPierwszą czynnością jaką powinniśmy przedsięwziąć to przede wszystkim położenie naszych jeansów na jakiejś równej i stabilnej powierzchni. Następnie markerem zaznaczamy miejsce gdzie wykonamy nacięcie. oczywiście warto zrobić to w ten sposób aby uniknąć szwów.

Kiedy mamy już zaznaczone miejsca na cięcie możemy przystąpić do zasadniczego zadania. Bierzemy do ręki nożyczki lub też nożyk do tapet i zajmujemy się wycinaniem odpowiedniej dziury. Dziura będzie już wycięta warto wówczas użyć pumeksu którym będziemy przecierać krawędzie dziury. Wówczas uzyskamy dość naturalny efekt. Na koniec warto abyśmy tak przygotowane dżinsy wrzucili do pralki. Pranie sprawi że nacięcia znacznie mniejszym stopniu się postrzępioną. Da to zupełnie rewelacyjny efekt, albowiem jeansy będą wówczas wyglądały zupełnie naturalnie. Nie będzie zupełnie niewidoczne to, że dziury zostały wycięte przez nas.

Oczywiście tego rodzaju zadanie możemy wykonać sami przy pomocy narzędzi, które każdy posiada w domu. Tym sposobem dość tanio uzyskamy bardzo ciekawy i modny efekt. Oczywiście nie każdy z nas jednak chce przeznaczać czas na tego rodzaju czynności. Wówczas oczywiście możemy udać się do sklepu i poszukać spodni które już posiadają odpowiednie dziury. Niemniej jednak wydaje się że nie jest to rozwiązanie w pełni korzystne. Naszym zdaniem zdecydowanie warto samemu wykonać tego rodzaju dziury. Spodnie kupione w sieciówce z dziurami nigdy nie będą wyglądały w pełni naturalnie i nie pokażą takiego efektu, jak samodzielnie wykonane dziury w dżinsach.

Dziury w spodniach – czy warto?

Oczywiście tego rodzaju pytanie dla osoby która kieruje się przesłankami modowymi jest zupełnie bezsensowne. Dziury bowiem w spodniach wykonuje się przede wszystkim w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu estetycznego. Musimy jednak mieć na uwadze to że spodnie z dziurami będą nam przydatne tylko i wyłącznie w okresie letnim. Ewentualnie możemy je również założyć podczas ciepłej jesieni i wiosny. Tego rodzaju spodnie zupełnie nam się nie przydadzą zimą. Warto mieć to właśnie na uwadze kiedy decydujemy się na wykonanie dziur w spodniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here