Prawdziwą rewolucją wśród nowinek technicznych i opcji, które umożliwiają nam codzienne funkcjonowanie jest z pewnością e-sim. Co tak naprawdę się za tym kryje? W jaki sposób to rozwiązanie pozwala na wygodę i prawdziwą elastyczność? Jeśli chcemy prowadzić naprawdę aktywne życie to z pewnością polubimy e-sim. Jaki smartfon kupić, by móc korzystać z tej opcji? Warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu, by móc ocenić, czy to naprawdę jest coś dla nas i w jaki sposób można z tego korzystać.

Rozwój kart SIM

Każdy posiadacz smartfona do 500 zł, ale również innych modeli musi posiadać klasyczną kartę SIM. Ten moduł identyfikacji abonenta jest kartą mikroprocesorową z wbudowaną pamięcią. Pozwala ona na identyfikację konkretnego użytkownika oraz przechowywanie niewielkiej ilości danych, między innymi nazwę operatora, abonenta oraz jego numer telefonu. Gdybyśmy nie posiadali karty SIM nie możemy dzwonić, wysyłać SMS-ów czy korzystać z mobilnego Internetu. Jak widać posiadanie karty SIM jest konieczne.

SIM
fot. pixabay.com

Karty SIM są dostępne dla użytkowników od 1991 roku i wtedy jeszcze wyglądały zupełnie inaczej, bo miały rozmiary karty kredytowej. W kolejnych latach jednak wszystko bardzo się zmieniło, bo pojawiały się coraz to mniejsze karty, począwszy od kart „mini” do kart „nano”. Dzisiaj najczęściej spotykane są trzy wielkości kart SIM, dlatego niekiedy zmieniając telefon musimy również używać różnego rozmiaru karty SIM. Na regulację wielkości pozwala adapter, dzięki któremu karta zyskuje odpowiednią wielkość. Karta e-SIM ma jednak tę zaletę, że nie musimy jej fizycznie umieszczać w telefonie z Androidem i martwić się tym, czy będzie tam pasować.

E-SIM – co to jest?

Wielu posiadaczy nawet smartfonów z wyższej półki zastanawia się, czym tak naprawdę jest karta e-SIM. To całkowicie wirtualna karta SIM. Użytkownik otrzymuje ją drogą cyfrową, więc nie trzeba niczego wkładać do telefonu. Następnie konieczne jest aktywowanie karty na urządzeniu i karta automatycznie zapisze się w module wbudowanym na stałe w smartfon czy inne urządzenie, które obsługuje tę technologię. Jednak nie każdy smartfon do 1000 zł czy nawet droższy będzie posiadał możliwość korzystania z takiej karty. Jednak gdy korzystamy z e-SIM to smartfon łączy się z siecią komórkową na tej samej zasadzie, co w przypadku gdy korzystamy ze zwykłej karty. Wiele osób decyduje się na korzystanie z tej karty jako dodatkowej czyli DualSIM, gdzie drugą kartą jest zwykły SIM wsadzony do telefonu.

Korzyści korzystania z e-SIM

SIM
fot. pixabay.com

Osoby korzystające ze smartfonów z systemem Google Android czy Apple iOS z pewnością chętnie korzystają z kart e-SIM. Dzieje się tak, ponieważ to rozwiązanie okazuje się bardzo korzystne dla użytkowników. Korzystając z karty e-SIM jesteśmy eko i dbamy o środowisko, bo nie wykorzystujemy ani grama plastiku, oszczędzamy tusz, papier i paliwo. Rozwiązanie jakim jest e-SIM pozwala również na szybkie znalezienie telefonu w razie kradzieży. Cyfrowej karty SIM złodziej nie pozbędzie się tak łatwo i jest duża szansa na jego namierzenie. Kolejną zaletą korzystania z e-SIM jest bycie na czasie, ponieważ to najnowsze rozwiązanie, które wkrótce okaże się standardem. Mobilne rozwiązanie pozwala na korzystanie z roamingu za granicą tak samo jak w kraju. Nie każdy telefon także ma możliwość opcji włożenia dodatkowej fizycznej karty SIM, więc wtedy cyfrowa karta e-SIM okaże się doskonałym rozwiązaniem.

Osoby, które potrzebują kilku numerów telefonu z pewnością doceniają rozwiązania tego typu. Wtedy nie trzeba korzystać z kilku smartfonów. Jak najbardziej opcja e-SIM sprawdzi się niejednej osobie  i trzeba tylko znaleźć dobry biznesowy telefon, który obsłuży tę technologię. O nic więcej nie trzeba się martwić, bo operatorzy sieci komórkowych wszystko wytłumaczą, w jaki sposób aktywować kartę e-SIM na swoim smartfonie. Nie jest to nic trudnego, a warto się zainteresować tym dającym nadzieję na przyszłość rozwiązaniem. Już wkrótce to stanie się standardem i każdy operator będzie oferował tę opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here