Mnóstwo osób czerpie ogromną satysfakcję z gier komputerowych. Takie rozgrywki dostarczają wielu emocji i to już od samego włączenia się monitora. Właśnie kluczowe w grach komputerowych są parametry i możliwości monitora, z którego się korzysta. Nie da się zaprzeczyć, że bez monitora gra nie będzie miała sensu. Klarowny i płynny obraz dopiero pozwala na czerpanie satysfakcji z rozgrywki. W takim razie konieczne jest znalezienie odpowiedniego monitora. Trzeba się kierować nie tylko jego wielkością, ale również innymi ważnymi parametrami. Jaki monitor gamingowe okaże się najlepszy?

Monitor do gier – jaki?

Wiele osób kupując monitor do gier kieruje się tylko i wyłącznie ceną. Jednak nie jest to najważniejsze i wręcz niekiedy nie warto się nią sugerować. Jak najbardziej można znaleźć dobry sprzęt w rozsądnej cenie, a czasami opłaca się dołożyć trochę pieniędzy i jednak zdecydować się na lepszy model. Wszystko zależy od kilku czynników.

gra
fot. pixabay.com

Monitory do komputera znajdziemy w wielu sklepach i to właśnie może sprawiać trudność podczas wyboru tego najlepszego. Wiadomo że monitor gamingowe będzie zupełnie inny niż monitor do domu. Wybierając sprzęt typowo do grania w gry warto przyjrzeć się również podzespołom komputera, a przede wszystkim karcie graficznej, ponieważ im większą rozdzielczość będzie miał monitor tym lepsza musi być karta graficzna. Wiele osób zapomina także o tym, że karta graficzna musi mieć złącze DisplayPort 1.2a. Dzisiaj można grać we wszelakie gry, więc warto również do rodzaju rozgrywek dobrać monitor z odpowiednim formatem i przekątną ekranu. Popularne dzisiaj są zakrzywione ekrany, jednak nie zawsze taki monitor będzie idealny do gier. Wcześniej warto sprawdzić, czy taki monitor w ogóle się zmieści na biurku. Jego wielkość również ma znaczenie i wpływa na komfort użytkowania takiego sprzętu.

Jaki monitor do strzelanek?

strzelanka
fot. pixabay.com

Okazuje się, że również rodzaj gier, w jakie zamierzamy grać na danym sprzęcie ma znaczenie i warto także to wziąć pod uwagę podczas wyboru sprzętu do gier. Grając w strzelanki duży komfort rozgrywki da monitor z wyświetlaczem o proporcjach obrazu 16:9. Strzelanki to dynamiczne gry, a taki format pozwoli na objęcie wzrokiem całego panelu. Jeśli chodzi o wielkość monitora do strzelanek to sprawdzają się modele w przedziale 24-27 cali. Warto również sprawdzić rozdzielczość danego modelu i najlepiej, by była ona na poziomie minimum Full HD.

Monitor do gier sportowych i wyścigów

Dzisiaj równie dużą popularnością jak strzelanki cieszą się gry sportowe i wyścigowe. I tutaj sprawdzają się monitory w formacie 21:9. W tego typu grach przyda się szersze pole widzenia i taki monitor dlatego okaże się odpowiedni. Wtedy przeciwnik nas nie wyprzedzi, bo wcześniej zobaczymy go w rogu ekranu. Grając w Need for Speed na pewno docenimy monitor tego typu.

Monitor do strategii i platformówek

Rodzajem gier, w których musimy widzieć dużo więcej są gry strategiczne i platformówki. Jeśli najczęściej rozgrywamy takie rozgrywki to warto zdecydować się na zakup monitora o proporcjach obrazu 21:9. Panoramiczny monitor pozwoli na dokładne dostrzeżenie nawet najmniejszego szczegółu, jaki pojawia się na monitorze. Gry przygodowe dziejące się na rozległej przestrzeni również wymagają takiego monitora. Dzięki niemu uzyskamy komfort gry, bo będzie wszystko dobrze widzieć i zaplanujemy każdy ruch i ocenimy działania przeciwnika.

Monitor do gier 4K – warto?

Być może monitor do biura nie jest tak trudno wybrać, jak monitor do gier. Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się zdecydować się na monitor o rozdzielczości 4K. Warto się zastanowić nad tym, czy bardzo nam zależy na niesamowitym obrazie, ale również nad tym, czy nasza karta graficzna poradzi sobie z takim komputerem. Jeśli tak to na pewno warto się zainteresować modelami 4K UHD. Zakup takiego monitora to przede wszystkim dobra inwestycja, bo wydawcy gier stawiają na modele Ultra HD i je zalecają do bardziej wymagających gier. Więc jeśli gramy dużo i często to można o tym pomyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here