Monitor to podstawowy element zestawu komputerowego, który pozwala na wygodne i komfortowe korzystanie z wszelkich funkcji i możliwości, jakie daje nam komputer. Jak najbardziej warto się zdecydować na solidny monitor, szczególnie, gdy będzie on nam służył do pracy. Czym w ogóle powinien się cechować taki sprzęt? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Popularne monitory nie zawsze okazują się najlepsze, więc trzeba sprawdzić ich ważne parametry i dopiero wtedy ocenić, który model jest idealny dla nas i naszego rodzaju pracy. Biurowe monitory są zupełnie inne niż na przykład monitory dla graczy.

Dobry monitor biurowy – jakie cechy?

gra
fot. pixabay.com

Codzienne użytkowanie monitora sprawia, że musimy wybrać taki sprzęt, który pozwoli nam na uzyskanie komfortu pracy. Modeli monitorów w sklepach jest bardzo dużo, jednak nie każdy będzie odpowiedni do biura. Monitory domowe mogą mieć dużo niższe parametry, jednak monitor przy którym będziemy pracować powinien być doskonały. Czym powinien się on charakteryzować?

  • Rodzaj matrycy

Modele monitorów posiadają różne matryce. Tańsze monitory posiadają matryce TN. Właśnie stały się one popularne i także nie są bardzo drogie, co kusi kupujących. Wyróżniają się one wysokim czasem odświeżania, jednak oferują słabe kąty widzenia, co przy pracy przy monitorze może nam bardzo przeszkadzać. Warto dlatego zainteresować się monitorami wyposażonymi w nowoczesne matryce IPS. Oferują one dobry kąt widzenia, świetne odwzorowanie barw i kontrast. To wszystko przekłada się na ładny obraz i komfort pracy.

  • Rozdzielczość

Na komfort użytkowania monitora ma również wpływ to, jaką ma on rozdzielczość. Dzisiaj standardem są już modele monitorów z rozdzielczością o wartości co najmniej 1080 pikseli. Do pracy jednak niekiedy potrzebujemy lepszego obrazu i warto się zainteresować monitorami 4K. One na pewno pozwalają na uzyskanie dobrej jakości obrazu, ale i wiążą się z dużo wyższą ceną. Jeśli jednak budżet nam na to pozwala to warto kupić taki monitor do biura.

  • Wielkość monitora

Popularne dzisiaj monitory znajdziemy w bardzo różnych rozmiarach. Praktycznie każdy wybierze monitor do swojego biurka. Jeśli tylko mamy więcej miejsca to można sobie pozwolić na większy model. Monitor do pracy powinien nam oferować jak najwięcej przestrzeni roboczej. Popularne są monitory o wielkości od 24 do 27 cali. Inni jednak wolą monitory o wielkości 32 cali, to już kwestia osobista i uzależniona także od rodzaju pracy, jaką wykonujemy.

Dodatkowe funkcje monitorów

monitor
fot. pixabay.com

Monitor wykorzystywany w pracy powinien być dość spory i pozwalać na komfort pracy. Wiele osób dzisiaj docenia dodatkowe funkcje monitorów takie jak głośniki czy wbudowane kamerki. Jeśli prowadzimy konferencje w pracy na pewno takie udogodnienia się przydadzą. Uda się znaleźć taki lepszy monitor w rozsądnej cenie. Produkty te są polecane firmom, którym zależy na uniwersalnym i niezawodnym sprzęcie.

Monitor klasyczny czy zakrzywiony?

Rynek monitorów dzisiaj bardzo się zmienia i mamy możliwość kupować coraz to nowsze i bardziej oryginalne monitory. Jak najbardziej opłaca się zainteresować również monitorami z zakrzywionymi ekranami. Producenci wciąż je ulepszają i takie modele pozwalają na jeszcze więcej. Technologia curved czyli monitory z zakrzywionym ekranem pozwala na uzyskanie kinowego efektu, co niweluje zniekształcenia obrazu, które powstają na płaskich ekranach. Zakrzywiony ekran zyskuje lepszą ostrość obrazu. Niekiedy również te monitory okazują się doskonałe do pracy. Konstrukcja ekranu sprawia, że wzrok się mniej męczy, co bardzo cieszy osoby, które spędzają przed monitorem dziennie po kilka czy kilkanaście godzin. Zadowalającą widoczność detali na ekranie również uzyskujemy nawet przy dużym nasłonecznieniu. To duża zaleta monitorów z zakrzywionym ekranem. Decydując się na monitor z takim ekranem warto wiedzieć, że one idealnie się sprawdzają, gdy chcemy połączyć ze sobą co najmniej kilka komputerów. To na pewno docenią osoby, które potrzebują więcej przestrzeni do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here