Jak obniżyć ciśnienie

Osoby zmagające się z nadciśnieniem krwi często zastanawiają się czy są jakieś sposoby które pozwalają na obniżenie ciśnienia bez stosowania leków. Oczywiście takie sposoby istnieją, niemniej jednak ich stosowanie jest przede wszystkim uzależnione od tego czy lekarz da nam zielone światło. Należy pamiętać, że podjęcie decyzji o stosowaniu tych metod zawsze powinno być poprzedzone odpowiednią konsultacją lekarską. Nie warto podejmować takich działań na własną rękę albowiem nie zawsze może to się dla nas pozytywnie skończyć. Niemniej jednak warto wiedzieć w jaki sposób można bez zastosowania leków obniżyć ciśnienie krwi.

Jak obniżyć ciśnienie?

Jak obniżyć ciśnienie?Oczywiście warto pamiętać że domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi nie zastąpią leków. Ewentualnie mogą być one dodatkowo formą obniżania ciśnienia krwi wówczas kiedy nie jest ono bardzo wysokie. Przy wyższych poziomach ciśnienia krwi stosowanie leków jest wręcz niezbędne.

Pierwszym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi jakie możemy wtedy polecić jest spacer. Przede wszystkim codziennie spacer który trwa około 30 minut sprawia że nasze serce znacznie sprawniej pompuje krew. Powoduje to również, że dzięki temu znacznie efektywniej dotleniania są komórki naszego ciała. Warto w tym wypadku postawić nie na jakiś powolny leniwy spacer ale taki który będzie dość żwawy. Wówczas szybko uzyskamy pożądane efekty. Oczywiście podczas takiego spaceru warto również zrobić przerwy. Może trwać ona choćby 5 minut, podczas których weźmiemy kilka dość głębokich i relaksujących oddechów. Te oddechy mają za zadanie przede wszystkim zmniejszenie poziomu hormonu stresu. To w dalszej kolejności prowadzi właśnie do obniżenia ciśnienia krwi.

Dieta na obniżenie ciśnienia krwi

W celu obniżenia ciśnienia krwi może również wspomóc nas odpowiednia dieta. Przede wszystkim powinien się w niej znaleźć potas. Ma on działanie dość moczopędne. Również leki które stosuje się w leczeniu choroby nadciśnieniowej mają tego rodzaju działanie. Niedobory potasu w organizmie możemy uzupełniać poprzez wprowadzenie do naszej diety przede wszystkim pomidorów, nasion soi, bananów, czy też śliwek. Natomiast zdecydowanie powinniśmy w naszej diecie ograniczyć sól. Dodatkowo warto również unikać żywności przetworzonej. Przede wszystkim warto zrezygnować z konserw, czy też wędlin a także niezdrowych przekąsek, które zawierają w sobie dużo soli.

Warto rzucić palenie

Oczywiście jako osoba która zmaga się z nadciśnieniem krwi zdecydowanie warto abyśmy rzucili palenie. Niestety nikotyna radykalnie zwiększa ciśnienie krwi. Jeśli palimy regularnie to nasze serce bardzo szybko pompuje krew, co nie zawsze jest nam potrzebne. Dlatego też jeśli chcemy obniżyć ciśnienie krwi i zadbać o nasze zdrowie to zdecydowanie warto rzucić palenie. Oczywiście większość z nas papierosy kojarzy przede wszystkim z chorobami płuc w tym z nowotworami. Ale warto pamiętać że papierosy wpływają również na podniesienie ciśnienia krwi, co niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić bezę
Następny artykułJak skonfigurować router

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here