Różnice pomiędzy peruką naturalną a syntetyczną

0
1081

Peruki stają się dziś coraz bardziej popularne i spowodowane jest to ich wysoką jakością. Warto podkreślić, że peruki są doskonałą alternatywą dla inwazyjnego i bolesnego przeszczepu włosów, dlatego kobiety, które mają problemy trychologiczne wybierają właśnie perukę zamiast przeszczepu.
Sam wybór peruki jest dość skomplikowany, bo już na samym początku pojawia się dylemat – peruka syntetyczna czy może naturalna?

Peruka naturalna czy syntetyczna – poznaj różnice

Kobiety, które dopiero zaczynają swoją przygodę z perukami nie są w stanie rozróżnić peruki naturalnej od tej syntetycznej. Co więcej, nazwy te na samym początku nie mówią nić poza oczywistym materiałem z jakiego zrobione są peruki. Główną różnicą pomiędzy peruką syntetyczną i naturalną jest oczywiście pochodzenie włosa – w perukach naturalnych włosy są naturalne, zaś w syntetycznych, włókna są syntetyczne. Wydawałoby się, iż jest to oczywista oczywistość, jednakże właściwości tych dwóch rodzajów peruk nie są tak oczywiste.

Peruki naturalne charakteryzują się pięknymi naturalnymi włosami, które uzyskiwane są z naturalnych włosów, dzięki czemu takie peruki wyróżniają się pięknym wyglądem, który sprawia wrażenie prawdziwej fryzury.

Zalety i wady peruki naturalnej i syntetycznej

Główną zaletą peruki naturalnej jest jej wygląd – naturalne włosy mogą być poddawane prostowaniu, czesaniu i upinaniu włosów w konkretne fryzury. Tak duża plastyczność i naturalny wygląd sprawiają, że peruki naturalne nie są tak trwałe, jak i syntetyczne odpowiedniki. Co więcej, zbyt częste poddawanie peruki naturalnej wysokiej temperaturze zdecydowanie przyspiesza jej zużywalność.

Jeśli chodzi o peruki syntetyczne, to wyróżniają się one bardzo dobrą trwałością. Peruki syntetyczne sprzedawane są w konkretnych wersjach, czyli z włosami kręconymi lub prostymi – syntetyczne pasma włosów nie są dostosowane do wysokich temperatur (z wyjątkiem specjalnych peruk syntetycznych) dlatego stosowanie prostownicy czy lokówki od razu zniszczy taką perukę. Dla niektórych jest to dość duża wada.

Czym kierować się podczas wyboru peruki?

Wybór peruki jest dość trudny, dlatego warto kierować się dwoma podstawowymi kwestiami. Po pierwsze, należy ustalić, czy chcemy, aby nasza peruka była maksymalnie trwała. Drugim kryterium są możliwości personalizacji peruki. Jeżeli zależy nam na trwałej peruce, która będzie wyglądała każdego dnia tak samo pięknie, to wówczas należy postawić na perukę syntetyczną. W przypadku dużego przywiązania do możliwości układania fryzury, warto wybrać perukę naturalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here