Jak wytępić mrówki?

Mrówki, z jednej strony są bardzo pożyteczne, z drugiej niejednokrotnie pojawiają się nie tylko w naszych ogrodach czy działkach, ale też tarasach, mieszkaniach oraz domach, a grzeczne ich wyproszenie raczej nie wchodzi w grę. Pojawia się więc pytanie jak z nimi walczyć, oraz co za tym idzie sprostać nie lada trudnemu zadaniu wytępienia mrówek, gdyż wbrew temu co się wydaje nie jest to takie proste czy jednocześnie też łatwe.

Jak zwalczyć mrówki w ogrodach lub na działkach?

Jak wytępić mrówki?Z domowych i sprawdzonych sposobów, pozwalających na zwalczenie mrówek na działce lub ogrodzie, warto nawiązać do tych znanych takich jak :

  • Zalanie wrzątkiem samego gniazda, a nawet posypanie go sodą oczyszczoną
  • Wykonać pułapkę na mrówki, poprzez wycięcie spodu butelki, nalaniu wody i wręcz stworzeniu dla nich słodkiej drabinki z patyczka (tutaj wodę wymieszajmy z cukrem oraz miodem)
  • Ciekawą opcją może być posadzenie majeranku, lawendy, nagietku czy też cynamonu, są to zapachy jakich mrówki najzwyczajniej w świecie nie lubią
  • Mrówki nie akceptują też zapachu specyficznych olejków eterycznych względnie samego octu.

Jak pozbyć się mrówek z naszego mieszkania lub domu?

Dosyć częstym zadaniem, które jest dla nas nie lada wręcz wyzwaniem, jest pozbycie się mrówek z naszego domu, tutaj zaleca się między innymi :

  • Zastosowaniu soku z cytryny, który jest nie tylko kwaśny ale też jego zapach pozwala poprzez rozcieńczenie go i wykorzystanie spryskiwacza oraz rozpyleniu w miejscu gdzie znajdują się mrówki, na ich przegonienie.
  • Warto rozgnieść czosnek, wrzucić go do wody na 24 godziny a następnie po zagotowaniu takiej wody na gazie wylać je na miejsce gdzie występują mrówki.
  • Rozsypanie ziaren ryżu, ma na celu zabranie ich przez mrówki do gniazda, gdzie ulegną one fermentacji która jest zabójcza dla mrówek.
  • Mocny pieprz czarny, podobnie jak w poprzednich przypadkach tutaj doraźny aromat może zniechęcić mrówki do przebywania w danym miejscu.
  • Skórka od pomarańczy niemal identycznie działa jak wspomniana cytryna, jednak tutaj kładziemy ją bez przygotowywania preparatu na miejsce gdzie pojawiły się mrówki
  • Soda oczyszczona lub mączka kukurydziana, właśnie one są zabójcze dla samych mrówek, zresztą to metoda jaka najczęściej znajduje wykorzystanie.

Pewnie, że mowa tutaj o domowych i bezpiecznych dla nas jako człowieka, niejednokrotnie wręcz humanitarnych metodach na pozbycie się mrówek, które warto zastosować zanim zdecydujemy się na dużo bardziej doraźne działanie.

Zastosujmy odpowiednie preparaty i detergenty chemiczne

Jeżeli jednak problem mrówek nie udaje się rozwiązać wedle jednej z powyższych opcji, to pozostaje nam nic innego jak konieczność pozyskania niezbędnych do tego celu preparatów oraz detergentów chemicznych. Znalezienie ich na rynku nie powinno stanowić żadnego większego problemu, pamiętajmy jednak i uwzględniajmy wszystkie kwestie bezpieczeństwa, związane z ich użytkowaniem oraz zastosowaniem. Dodatkowo pamiętajmy, iż mówimy tutaj o środkach chemicznych, zatem odpowiedzialnie podejdźmy, do ich wykorzystania oraz ewentualnego co za tym idzie użycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here