Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry u mężczyzn

Męska skóra jest twardsza i grubsza od kobiecej. To powoduje, że później pojawiają się na niej oznaki starzenia, jednak gdy już się pojawią, to są to od razu głębsze zmarszczki. W dzisiejszym poradniku podpowiemy jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry u mężczyzn. Odpowiemy także na nurtujące wiele osób pytanie, a mianowicie: czy para może używać tych samych kosmetyków?

Po pierwsze: gruntowne oczyszczanie skóry

Na pewno męska skóra pomimo swojej struktury jest narażona na przesuszenie, ale i podrażnienia. Dlatego każdy mężczyzna powinien pamiętać o regularnym, gruntownym oczyszczaniu twarzy. Na pewno niezbędny będzie dobrej jakości żel antybakteryjny. Pomoże pozbywać się zanieczyszczeń ze skóry na co dzień i neutralizować bakterie. Poza codziennym myciem skóry potrzebne będzie bardziej dogłębne działanie. Jednak warto na chwilę zatrzymać się przy myciu skóry twarzy. Otóż warto robić to używając ciepłej wody przed nałożeniem żelu i chłodniej po jego nałożeniu. Dzięki temu wnikną niezbędne składniki, dzięki którym skóra stanie się gładsza, czystsza, bardziej promienna. Bezpośrednio po użyciu żelu warto zastosować tonik do twarzy, który przywróci naturalne pH.

Po drugie: stosowanie peelingu raz w tygodniu

Do usuwania martwego naskórka i nadmiaru sebum potrzebne jest też peelingowanie skóry. Dlatego warto sięgnąć po odpowiedni peeling, dzięki któremu można usunąć zanieczyszczenia, ale i zrogowaciałą skórę. W ten sposób otwierają się pory skóry, łatwiej jest też wydobyć wrastające włoski, jeśli takowe się pojawią. Peeling należy wykonywać kolistymi ruchami. Podobnie jak w przypadku oczyszczania, warto najpierw otworzyć pory skóry. Można to zrobić biorąc wcześniej ciepły prysznic. Dzięki peelingowi skóra staje się gładsza i wygląda młodziej lepiej też przyjmuje kremy, czy serum. Takie wysokiej jakości kosmetyki do ciała dla mężczyzny zapewnią optymalny poziom nawilżenia skóry. Takie produkty należy nakładać bezpośrednio po wykonaniu peelingu, jeśli zamierza się wyjść na zewnątrz. Najlepiej peeling zarezerwować na dzień, gdy nie ma się zaplanowanych większych aktywności, bo to pozwoli się skórze odpowiednio zregenerować bez jej narażenia na czynniki zewnętrzne.

Po trzecie: odpowiednie zmiękczanie zarostu, prawidłowe golenie i dbanie o brodę

Na pewno prawidłowa pielęgnacja obejmuje również zmiękczanie zarostu i golenie go w odpowiedni sposób. Jeśli zostawia się odrobinę zarostu, to oczywiście trzeba o niego odpowiednio dbać. Tutaj sprawdzi się olejek do brody, balsam do brody, a także kosmetyki do mycia brody. Nie można też zapomnieć o akcesoriach, które umożliwiają rozprowadzenie produktów, ale też poprawiają ukrwienie skóry, jak choćby kartacz do brody. Aby zmiękczyć zarost trzeba użyć ciepłego ręcznika, a następnie pędzlem do golenia nałożyć krem do golenia i odczekać aż zarost się zmiękczy. Potem można przystąpić do golenia, ale najlepiej golić się z włosem, bo to zmniejsza ryzyko podrażnień. Należy pamiętać o tym, że maszynki do golenia czy brzytwy powinny być wyposażone w odpowiednio naostrzone żyletki.

Czy para może używać tych samych kosmetyków, a jeśli tak, to jakich?

Generalnie warto by każdy miał swoje kosmetyki, choćby ze względów higienicznych, chociaż żele pod prysznic tak właściwie można dzielić. Wystarczy tylko sprawdzić, czy nie mają szkodliwych składników wysuszających nadmiernie skórę. Sam skład kosmetyków nie jest tutaj problemem, większym jest nuta zapachowa. Kosmetyki do ciała dla mężczyzn mają określoną, bardziej intensywną nutę zapachową, która kobietom może nie odpowiadać. Z kolei żeńskie żele pod prysznic ze względu na łagodny kwiatowy, czy owocowy zapach niekoniecznie przypadną do gustu mężczyznom. Jeśli jednak Twój partner nie ma nic przeciwko owocowym żelom czy żelom peelingującym, to oczywiście możecie je dzielić. Są też produkty uniwersalne, które sprawdzą się dla Was obojga.

Pielęgnacja męskiej skóry nie musi być trudna. Oczywiście takich produktów jak krem do twarzy czy serum nie powinniście dzielić, jeśli mają formułę dedykowaną dla mężczyzn lub kobiet. Warto jednak sprawdzać etykiety, bo na niektórych produktach możecie zaoszczędzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here